Liga szwedzka - 25. kolejka Allsvenskan: Varbergs BoIS FC - Elfsborg Boras 0-0

W meczu 25. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 26 października, drużyna Varbergsu BoIS FC zremisowała z Elfsborg 0-0. Starcie odbyło się na Varberg Energi Arena.

25. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2020-10-26 19:00 | Stadion: Varberg Energi Arena | Arbiter: Granit Maqedonci
Varbergs BoIS FC
Elfsborg Boras
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Elfsborg: Sivertowi Heltnemu w 24. i Frederikowi Holstowi w 28. minucie.

W 59. minucie Frederik Holst został zastąpiony przez Roberta Gojaniego. Trener Elfsborg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacoba Ondrejkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jeppe Okkels.

Niedługo później trener Varbergsu BoIS FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Albert Ejupi, a murawę opuścił Erion Sadiku.

Tim Rönning
90′ Gideon Mensah
Rami Kaib
77′ Erion Sadiku
Frederik Holst28′ 59′
82′ Robin Tranberg
Per Frick
77′ Anton Liljenbäck
Jeppe Okkels71′
August Strömberg
Mathias Lønne Dyngeland
82′ Keanin Ayer
Gustav Henriksson
77′ Robin Book
Christopher Mcvey
77′ Albert Ejupi
Simon Strand
90′ Albin Winbo
Robert Gojani59′
Rasmus Cronvall
Isaac Prince Kouame90′
Tashreeq Matthews
Jacob Ondrejka71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Elfsborg przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Elfsborg w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.