Liga szwedzka - 25. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - Falkenbergs FF 0-0

W starciu 25. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 25 października, zespół Kalmara zremisował z Falkenbergs 0-0. Pojedynek odbył się na Guldfågeln Arena.

25. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2020-10-25 14:30 | Stadion: Guldfågeln Arena | Arbiter: Kaspar Sjöberg
Kalmar FF
Falkenbergs FF
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Kalmara wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Falkenbergs zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kalmara była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kalle Söderströma z Falkenbergs, a w 41. minucie Nilsa Frölinga z drużyny przeciwnej.

Trener Falkenbergs wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ediego Sylisufaja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Nsima Peter. W 67. minucie Nils Fröling został zastąpiony przez Filipa Sachpekidisa.

W tej samej minucie Edvin Crona został zmieniony przez Isaka Janssona, co miało wzmocnić jedenastkę Kalmara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tobiasa Englunda na Antona Wedego oraz Kalle Söderströma na Mahmuta Özena. W 81. minucie w zespole Kalmara doszło do zmiany. Alexander Ahl-Holmström wszedł za Geira Herrema. Na siedem minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Alexandrowi Ahlowi-Holmströmowi z Kalmara.

Chwilę później trener Kalmara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Carl Gustafsson, a murawę opuścił Adrian Edqvist. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia ukarał kartką Christoffera Carlssona, piłkarza Falkenbergs.

Grégoire Amiot
88′ Adrian Edqvist
Christoffer Carlsson90′
41′ 67′ Nils Fröling
Tobias Englund75′
81′ Geir André Herrem
Nsima Peter67′
67′ Edvin Crona
Tobias Karlsson
88′ Carl Gustafsson
Mahmut Özen75′
67′ Isak Jansson
Sander van Looy
67′ Filip Sachpekidis
Anton Wede75′
81′ 83′ Alexander Ahl-Holmström
Edi Sylisufaj67′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników Kalmara. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Falkenbergs w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.