Liga szwedzka - 25. kolejka Allsvenskan: IFK Norrköping - AIK Fotboll 2-2 (0-1)

26 października na Östgötaporten odbyło się starcie 25. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Norrköpinga i Fotboll. Mecz zakończył się remisem 2-2.

S. Larsson 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Fotboll wygrał aż 19 razy, zremisował 11, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fotboll w 26. minucie spotkania, gdy Henok Goitom strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Sebastian Larsson.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Norrköpinga doszło do zmiany. Simon Thern wszedł za Christoffera Nymana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fotboll.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie gola wyrównującego strzelił Jonathan Levi. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Sead Haksabanovic.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Norrköpinga przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Henrik Castegren. Bramka padła po podaniu Seada Haksabanovica.

Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Larsowi Gersonowi z Norrköpinga. W 61. minucie Filip Rogic został zastąpiony przez Carla Lustiga. Trener Fotboll wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kolbeinna Sigthorssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Robert Lundström. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fotboll: Sebastianowi Larssonowi w 72. i Perowi Karlssonowi w 75. minucie. Po chwili trener Norrköpinga postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Seada Haksabanovica wszedł Egzon Binaku, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Norrköpinga nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie. W 87. minucie wynik ustalił z karnego Sebastian Larsson.

W doliczonym czasie gry w zespole Norrköpinga doszło do zmiany. Kevin Álvarez wszedł za Jonathana Leviego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Ericowi Kahlowi, zawodnikowi Fotboll. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Sotirios Papagiannopoulos
 50′ Henrik Castegren
Per Karlsson75′
61′ Lars Christian Krogh Gerson
Enoch Kofi Adu67′
 46′ 90′ Jonathan Levi
Erik Ring67′
38′ Christoffer Nyman
Filip Rogic61′
83′ Sead Haksabanovic
Henok Goitom  26′
Julius Lindgren
Jakob Haugaard
90′ Kevin Javier Álvarez Hernández
Adam Ben Lamin
83′ Egzon Binaku
Carl Mikael Lustig61′
Ishaq Abdulrazak
Erick Ouma Otieno67′
Manasse Kusu
Panajotis Dimitriadis
38′ Simon Thern
Bilal Hussein67′
Maic Sema
Bojan Radulovic Samoukovic

Kolbeinn Sigthorsson61′

Stefan Silva80′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Norrköpinga, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka Norrköpinga wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.