Liga szwedzka - 25. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - Mjällby AIF 2-2 (0-1)

24 października na Bravida Arena w Göteborgu odbył się pojedynek 25. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Mjällby. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

M. Ogbu 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Häcken wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał kartką Viktora Agardiusa, zawodnika gości.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Max Watson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mjällby, zdobywając bramkę w 14. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Jacob Bergström.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patrika Wålemarka z Häcken, a w 44. minucie Jespera Gustavssona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mjällby.

Drugą połowę zespół Häcken rozpoczął w zmienionym składzie, za Patrika Wålemarka wszedł Ahmed Yasin. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Leo Bengtssonowi z drużyny gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Mjällby, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Moses Ogbu. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Jacob Bergström.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Po godzinie gry kontaktową bramkę dla jedenastki Häcken zdobył Daleho Irandust. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Alexander Toft.

W 65. minucie Rasmus Lindgren został zmieniony przez Johana Hammara. Chwilę później trener Mjällby postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Mosesa Ogbu. Na boisko wszedł Erik Pärsson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w drużynie Häcken za Adama Anderssona wszedł Nikola Gulan, a w zespole Mjällby Jesper Gustavsson zmienił Adama Peterssona.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Häcken: Ahmedowi Yasinowi w 81. i Nikoli Gulan w 82. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Häcken przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie gola wyrównującego strzelił Gustav Berggren. Bramka padła po podaniu Daleha Irandusta.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Häcken doszło do zmiany. Viktor Lundberg wszedł za Elohora Ekpolę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Carljohan Eriksson
90′ Elohor Godswill Ekpolo
Max Watson  14′
Joona Toivio
Viktor Agardius7′
65′ Rasmus Lindgren
Jesper Löfgren
80′ Adam Andersson
Joel Nilsson
 83′ Gustav Berggren
Besard Sabovic
Erik Friberg
Jesper Gustavsson44′ 80′
 60′ Daleho Irandust
Jonathan Tamimi
49′ Leo Bengtsson
David Löfquist
Alexander Toft Søderlund
Jacob Bergström
21′ 46′ Patrik Wålemark
Moses Ogbu  58′ 67′
Jonathan Rasheed
Simon Fredriksson
80′ 82′ Nikola Gulan
Eric Björkander
65′ Johan Hammar
Viktor Gustafsson
Oskar Sverrisson
Adam Petersson80′
46′ 81′ Ahmed Yasin
Martin Spelmann
Ali Youssef
Mamudo Moro
90′ Viktor Lundberg
Erik Pärsson67′

Przewaga jedenastki Häcken w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Mjällby przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Mjällby w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.