Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan: Varbergs BoIS FC - IFK Norrköping 1-3 (1-2)

18 października na Varberg Energi Arena odbyło się spotkanie 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Varbergsu BoIS FC i Norrköpinga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 3-1.

J. Levi 25',38',71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Norrköpinga.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 25. minucie spotkania, gdy Jonathan Levi zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Jonathan Levi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norrköpinga, strzelając kolejnego gola w 38. minucie meczu. Asystę zanotował Ísak Jóhannesson.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Astrit Seljmani. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Anton Liljenbäck.

Między 53. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Varbergsu BoIS FC i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Varbergsu BoIS FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy Jonathan Levi hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 1-3. Przy strzeleniu gola asystował Alexander Fransson.

W 77. minucie Filip Dagerstål zastąpił Egzona Binaku. A trener Varbergsu BoIS FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Robina Tranberga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Robin Book. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze Varbergsu BoIS FC: Gideon Mensah, Albin Winbo, Rasmus Cronvall, a na ich miejsce weszli Adama Fofana, Albert Ejupi, Keanin Ayer.

W 83. minucie w zespole Norrköpinga doszło do zmiany. Maic Sema wszedł za Jonathana Leviego. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Varbergsu BoIS FC doszło do zmiany. Erion Sadiku wszedł za Junesa Barnya. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkę dostał Isak Pettersson z jedenastki gości.

W tej samej minucie trener Norrköpinga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Manasse Kusu, a murawę opuścił Sead Haksabanovic. W tej samej minucie w zespole Norrköpinga doszło do zmiany. Ishaq Abdulrazak wszedł za Ísaka Jóhannessona. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Linus Wahlqvist68′
53′ Jesper Modig
Filip Dagerstål77′
Hampus Zackrisson
Henrik Castegren
81′ Adama Fofana
Lars Christian Krogh Gerson
81′ Keanin Ayer
Alexander Fransson
81′ Robin Book
Ísak Bergmann Jóhannesson90′
86′ Junes Barny
Eric Anders Smith
68′ Gustaf Norlin
Jonathan Levi  25′, 38′, 71′ 83′
81′ Albert Ejupi
Christoffer Nyman
 45′ Astrit Seljmani
Sead Haksabanovic90′
Stojan Lukic
Julius Lindgren
81′ Gideon Mensah
Egzon Binaku77′
86′ Erion Sadiku
Theodore Rask
81′ Robin Tranberg
Christopher Telo
81′ Albin Winbo
Ishaq Abdulrazak90′
81′ Rasmus Cronvall
Manasse Kusu90′
Tashreeq Matthews
Maic Sema83′

Drużyna Varbergsu BoIS FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Norrköpinga w drugiej połowie dokonała czterech zmian.