Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan: Varbergs BoIS FC - IFK Norrköping 1-3 (1-2)

18 października na Varberg Energi Arena odbyło się starcie 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Varbergsu BoIS FC i Norrköpinga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 3-1.

J. Levi 25',38',71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Norrköpinga.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 25. minucie spotkania, gdy Jonathan Levi zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Norrköpinga, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy Jonathan Levi ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Sytuację bramkową stworzył Ísak Jóhannesson.

Zawodnicy Varbergsu BoIS FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego strzelił Astrit Seljmani. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Anton Liljenbäck.

Między 53. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonathan Levi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norrköpinga, strzelając kolejnego gola w 71. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alexander Fransson.

W 77. minucie Filip Dagerstål zastąpił Egzona Binaku. Chwilę później trener Varbergsu BoIS FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Robin Tranberg, a murawę opuścił Robin Book. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Gideon Mensah, Albin Winbo, Rasmus Cronvall, a na ich miejsce weszli Adama Fofana, Albert Ejupi, Keanin Ayer.

A trener Norrköpinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maica Semę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jonathan Levi. W 86. minucie Junes Barny został zmieniony przez Eriona Sadiku, co miało wzmocnić zespół Varbergsu BoIS FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seada Haksabanovica na Manasse'a Kusu oraz Ísaka Jóhannessona na Theodore'a Raska. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Isak Pettersson z drużyny gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Linus Wahlqvist69′
53′ Jesper Modig
Filip Dagerstål77′
Hampus Zackrisson
Henrik Castegren
81′ Adama Fofana
Lars Christian Krogh Gerson
81′ Keanin Ayer
Alexander Fransson
81′ Robin Book
Ísak Bergmann Jóhannesson90′
86′ Junes Barny
Eric Anders Smith
68′ Gustaf Norlin
Jonathan Levi  25′, 38′, 71′ 83′
81′ Albert Ejupi
Christoffer Nyman
 45′ Astrit Seljmani
Sead Haksabanovic90′
Stojan Lukic
Julius Lindgren
81′ Gideon Mensah
Egzon Binaku77′
86′ Erion Sadiku
Theodore Rask90′
81′ Robin Tranberg
Christopher Telo
81′ Albin Winbo
Ishaq Abdulrazak
81′ Rasmus Cronvall
Manasse Kusu90′
Tashreeq Matthews
Maic Sema83′

Jedenastka Varbergsu BoIS FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Varbergsu BoIS FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.