Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan: IK Sirius Fotboll - Östersunds FK 2-3 (0-1)

W meczu 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 18 października, drużyna IK Sirius przegrała z Östersunds 2-3 (0-1). Spotkanie odbyło się na Studenternas IP w Uppsali.

H. Bellman 84'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć zespół IK Sirius wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Östersunds otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Blair Turgott. Sytuację bramkową stworzył Felix Hörberg.

Między 29. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Östersunds.

W 56. minucie Charlie Colkett został zmieniony przez Samuela Mensaha. Kibice Östersunds nie mogli już doczekać się wprowadzenia Henrika Bellmana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Nebiyou Perry. Posunięcie trenera było słuszne. Henrika Bellmana strzelił trzeciego gola w 84. minucie spotkania.

Trener IK Sirius postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Mohammeda Saeida i na pole gry wprowadził napastnika Joakima Perssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie Elias Andersson wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Samuelowi Mensahowi z Östersunds. Była to 67. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Östersunds w 69. minucie spotkania, gdy Blair Turgott zdobył drugą bramkę. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy IK Sirius: Karl Larson, Laorent Shabani, a na ich miejsce weszli Johan Karlsson, Jamie Roche.

Drużyna IK Sirius ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku wpakował piłkę do siatki rywali Henrik Bellman. Przy zdobyciu bramki asystował Ludvig Fritzson.

W 89. minucie w zespole Östersunds doszło do zmiany. Francis Baptiste wszedł za Blaira Turgotta.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie wynik ustalił Karl Larson. Asystę przy bramce zaliczył Axel Björnström.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie IK Sirius za Adama Hellborga wszedł Daniel Jarl, a w jedenastce Östersunds Felix Hörberg zmienił Nikolaosa Dosisa. Drużynie IK Sirius zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Östersunds.

Andrew Mills
77′ Johan Karlsson
Kalpi Ouattara
77′ Jamie Roche
Isak Ssewankambo
 62′ Elias Andersson
Felix Hörberg90′
90′ Adam Hellborg
Nebiyou Perry56′
Yukiya Sugita
Ludvig Fritzson
62′ Mohammed Saeid
Charlie Colkett38′ 56′
Stefano Vecchia
Blair Turgott  18′, 69′ 89′
Jonathan Viscosi
Samuel Mensah56′ 67′
90′ Daniel Jarl
Marco Weymans
77′  89′ Karl Larson
Henrik Bellman56′  84′
77′ Laorent Shabani
Nikolaos Dosis90′
Niklas Thor
Jerrell Sellars
Simon Gefvert
Ahmed Awad
62′ Joakim Persson
Francis Baptiste89′

Przewaga jedenastki IK Sirius w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Jedenastka Östersunds zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Östersunds przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.