Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Mjällby AIF 4-2 (3-1)

W meczu 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 18 października, drużyna Hammarby zwyciężyła z Mjällby 4-2 (3-1). Starcie odbyło się na Tele2 Arena w Sztokholmu.

David Batanero 69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Mjällby.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Hammarby otworzyli wynik. W trzeciej minucie bramkę zdobył Gustav Ludwigson. Asystę zaliczył Abdul Khalili.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w piątej minucie spotkania, gdy Aron Johannsson strzelił drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Abdul Khalili.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 3-0 zdobył po raz drugi w 12. minucie Gustav Ludwigson.

Niedługo później Mamudo Moro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mjällby, strzelając gola w 25. minucie spotkania. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Martin Spelmann z drużyny gości. Była to 33. minuta meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie wynik na 4-1 podwyższył Tim Söderström. Asystę przy golu po raz trzeci zanotował Abdul Khalili.

Chwilę później trener Mjällby postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Martina Spelmanna. Na boisko wszedł Joel Nilsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Mamudo Moro został zmieniony przez Jacoba Bergströma.

Zawodnicy Mjällby szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się David Batanero. Bramka padła po podaniu Besarda Sabovica.

W 70. minucie w zespole Mjällby doszło do zmiany. Adam Petersson wszedł za Davida Löfquista. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Davidowi Batanerowi z Mjällby. W tej samej minucie trener Hammarby postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Imad Khalili, a murawę opuścił Aron Johannsson.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hammarby: Timowi Söderströmowi w 79. i Richardowi Magyarowi w 90. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Eric Björkander90′
90′ 90′ Richard Magyar
Viktor Agardius
David Fällman
Jesper Löfgren
 62′ 79′ Tim Söderström
David Löfquist70′
73′ Aimar Sher
Martin Spelmann33′ 63′
87′ Alexander Kačaniklić
Kadir Hodzic
Abdul Rahman Khalili
Besard Sabovic
Darijan Bojanic
David Batanero Puigbò  69′ 73′
 5′ 73′ Aron Johannsson
Moses Ogbu
 3′, 12′ Gustav Ludwigson
Mamudo Moro  25′ 63′
Davor Blažević
Noel Törnqvist
90′ Kalle Björklund
Jonathan Tamimi
Simon Sandberg
Max Watson90′
Dennis Widgren
Jesper Gustavsson
87′ Akinkunmi Ayobami Amoo
Joel Nilsson63′
73′ Imad Khalili
Adam Petersson70′
73′ Serge Junior Martinsson-Ngouali
Jacob Bergström63′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.