Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan: Elfsborg Boras - Kalmar FF 3-1 (2-0)

18 października na Borås Arena w Boråsie odbyło się starcie 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg i Kalmara. Mecz zakończył się zwycięstwem Elfsborg 3-1.

E. Israelsson 78'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków zespół Elfsborg wygrał 17 razy i zanotował osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Elfsborg otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Frederik Holst. Asystę przy bramce zaliczył Joseph Okumu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Elfsborg w 27. minucie spotkania, gdy Jeppe Okkels strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Rasmus Alm.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Kalmara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Edvin Crona, a murawę opuścił Johan Stenmark. Na drugą połowę jedenastka Kalmara wyszła w zmienionym składzie, za Carla Gustafssona wszedł Isak Jansson.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gbengę Arokoyo z Kalmara, a w 53. minucie Leo Väisänena z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Elfsborg w 57. minucie spotkania, gdy Per Frick zdobył z karnego trzecią bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie za Geira Herrema wszedł Nils Fröling. W 64. minucie kartką został ukarany Isak Magnusson, piłkarz Kalmara. Trener Elfsborg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacoba Ondrejkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jeppe Okkels.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kalmara doszło do zmiany. Emin Nouri wszedł za Gbengę Arokoya.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie wynik ustalił Erik Israelsson. Sytuację bramkową stworzył Romarinho.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Johan Stenmark46′
53′ Leo Väisänen
Douglas Bergqvist
Joseph Okumu
Gbenga Arokoyo48′ 73′
88′ Rami Kaib
Erik Gustav Roger Israelsson  78′
Sivert Heltne Nilsen
Piotr Johansson
 23′ Frederik Holst
Romário Pereira Sipião
80′ Samuel Holmen
Sebastian Ring84′
Rasmus Alm
Carl Gustafsson46′
 57′ (k.) 89′ Per Frick
Isak Magnusson64′
 27′ 72′ Jeppe Okkels
Edvin Crona46′
88′ Simon Strand
Isak Jansson46′
80′ Robert Gojani
York Rafael
89′ Isaac Prince Kouame
Filip Sachpekidis84′
72′ Jacob Ondrejka
Nils Fröling59′

Drużyna Elfsborg zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Kalmara przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Kalmara w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.