Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - Malmö FF 3-2 (0-1)

19 października na Tele2 Arena w Sztokholmu odbył się pojedynek 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Malmö. Starcie zakończyło się zwycięstwem Djurgardens 3-2.

O. Toivonen 18',62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 spotkań jedenastka Malmö wygrała 24 razy i zanotowała 15 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Malmö otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Ola Toivonen. Bramka padła po podaniu Jo Inge Bergeta.

Między 25. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Malmö.

Trener Djurgardens postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Jonathana Ringa i na pole gry wprowadził napastnika Edwarda Chilufyę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 62. minucie spotkania, gdy Ola Toivonen strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jonas Knudsen.

W 63. minucie Jesper Nyholm zastąpił Carla Leifsona. W 64. minucie w jedenastce Djurgardens doszło do zmiany. Karl Holmberg wszedł za Nicklasa Bärkrotha. W tej samej minucie trener Malmö postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Arnór Traustason, a murawę opuścił Jo Inge Berget.

Między 66. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Między 78. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Djurgardens: Magnus Eriksson, Haris Radetinac, na ich miejsce weszli: Curtis Edwards, Mattias Mitku. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adiego Nalica, Andersa Christiansena zajęli: Amin Sarr, Samuel Adrian.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Fredrik Ulvestad. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Carl Leifson.

Drużyna Djurgardens wyrównała wynik meczu. Bramkę na 2-2 na osiem minut przed zakończeniem pojedynku zdobył Karl Holmberg.

W 84. minucie w zespole Malmö doszło do zmiany. Isaac Thelin wszedł za Sørena Krukowa.

W 89. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Karl Holmberg z Djurgardens. Przy strzeleniu gola asystował Edward Chilufya.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Arnór Traustason, zawodnik Malmö. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Eric Larsson
75′ Jacob Une-Larsson
Anel Ahmedhodzic
63′ Jesper Nyholm
Franz Brorsson68′
Jonathan Augustinsson
Jonas Knudsen
 81′ Fredrik Ulvestad
Anders Christiansen73′ 78′
55′ Jonathan Ring
Jo Inge Berget32′ 64′
32′ 79′ Haris Radetinac
Søren Krukow Rieks84′
Jesper Karlström
Erdal Rakip
66′ 79′ Magnus Eriksson
Adi Nalic78′
25′ 64′ Nicklas Bärkroth
Ola Toivonen  18′, 62′
Per Kristian Worre Bråtveit
Mattias Nilsson
63′ Carl Elliot Leifson Käck
Lasse Nielsen
79′ Curtis Edwards
Behrang Safari
Kevin Walker
Samuel Adrian78′
55′ Edward Chilufya
Arnór Ingvi Traustason64′ 90′
64′  82′, 89′ Karl Holmberg
Amin Sarr78′
79′ Mattias Mitku
Isaac Kiese Thelin84′

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Malmö w drugiej połowie wymienił czterech graczy.