Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - IFK Goeteborg 2-0 (1-0)

18 października na Friends Arena w Solnej odbyło się spotkanie 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Goeteborgu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fotboll 2-0.

H. Goitom 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 meczów zespół Goeteborgu wygrał 22 razy i zanotował 21 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Filip Rogic. Asystę przy bramce zanotował Sebastian Larsson.

W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Mattiasowi Bjarsmyrowi, piłkarzowi Goeteborgu. Na murawie, jak to często zdarzało się Fotboll w tym sezonie, pojawił się Robert Lundström, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 28. minucie Carla Lustiga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Filip Rogic z Fotboll.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fotboll.

Dopiero w drugiej połowie Henok Goitom wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fotboll, strzelając kolejnego gola w 61. minucie meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Eric Kahl.

W 66. minucie za Jakoba Johanssona wszedł Alexander Farnerud. Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Goeteborgu: Mattias Bjarsmyr, Pontus Wernbloom, Yahya Kalley, na ich miejsce weszli: Robin Söder, Emil Holm, André Calisir. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erika Ringa, Paulosa Abrahama zajęli: Erick Ouma, Kolbeinn Sigthorsson. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Goeteborgu i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Giannis Anestis
28′ Carl Mikael Lustig
Jakob Johansson66′
90′ Paulos Abraham
Tobias Sana87′
71′ Erik Ring
Giorgi Kharaishvili
Enoch Kofi Adu
August Erlingmark90′
 4′ 45′ Filip Rogic
Patrik Karlsson-Lagemyr
 61′ Henok Goitom
Pontus Wernbloom76′
Jakob Haugaard
Tom Amos
28′ Robert Lundström
André Calisir76′
71′ 87′ Erick Ouma Otieno
Emil Holm76′
Panajotis Dimitriadis
Amin Affane
Bilal Hussein
Alexander Farnerud66′
90′ Kolbeinn Sigthorsson
Sargon Abraham
Stefan Silva
Robin Söder76′

Piłkarze Fotboll obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Fotboll wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.