Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan: Örebro SF - Elfsborg Boras 3-2 (2-2)

3 października na Behrn Arena odbyło się spotkanie 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Örebro i Elfsborg. Starcie zakończyło się zwycięstwem Örebro 3-2.

R. Alm 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków jedenastka Elfsborg wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Elfsborg w trzeciej minucie spotkania, gdy Per Frick strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 12. minucie kartkę dostał Frederik Holst z Elfsborg.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Nahir Besara. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 19. minucie za Jake'a Larssona wszedł Rasmus Karjalainen.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 20. minucie Rasmus Karjalainen dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomógł Deniz Hümmet.

W 24. minucie sędzia ukarał kartką Eddiego Granlunda, piłkarza gospodarzy.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił Rasmus Alm. Asystę zanotował Per Frick.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Andreas Skovgaard z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Johana Mårtenssona z Örebro, a w 81. minucie Simona Olssona z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Örebro w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku Rasmus Karjalainen ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2. Bramka padła po podaniu Nahira Besary.

W 86. minucie w drużynie Elfsborg doszło do zmiany. Jeppe Okkels wszedł za Rasmusa Alma. W tej samej minucie trener Elfsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marokhy Ndione, a murawę opuścił Frederik Holst. W tej samej minucie w jedenastce Elfsborg doszło do zmiany. Rami Kaib wszedł za Simona Stranda.

Na murawie, jak to często zdarzało się Örebro w tym sezonie, pojawił się Benjamin Hjertstrand, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 88. minucie Kevina Wrighta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Tim Rönning
24′ Eddie Albin Alexander Granlund
Johan Larsson
Michael Almebäck
Leo Väisänen
45′ Andreas Skovgaard
Joseph Okumu
88′ Kevin Wright
Simon Strand86′
57′ Johan Mårtensson
Frederik Holst12′ 86′
88′ David Seger
Rasmus Alm  39′ 86′
Nordin Gerzić
Jacob Ondrejka
19′ Jake Larsson
Sivert Heltne Nilsen
Deniz Hümmet
Simon Olsson81′
 17′ (k.) Nahir Besara
Per Frick  3′ (k.)
Jake McGuire
Mathias Lønne Dyngeland
88′ Hussein Ali
Gustav Henriksson
88′ Benjamin Hjertstrand
Rami Kaib86′
Simon Amin
Robert Gojani
90′ Erik Björndahl
Samuel Holmen
19′  20′, 83′ 90′ Rasmus Ilmari Karjalainen
Jeppe Okkels86′
Agon Mehmeti
Marokhy Ndione86′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Örebro. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Elfsborg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.