Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - Malmö FF 0-4 (0-2)

4 października na Guldfågeln Arena odbyło się spotkanie 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Malmö. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malmö 4-0.

A. Ahmedhodzic 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Zespół Malmö wygrał aż 19 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Arnór Traustason. Asystę zanotował Ola Toivonen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 41. minucie spotkania, gdy Anders Christiansen strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Jo Inge Berget.

Niedługo później Ola Toivonen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Arnór Traustason.

W 65. minucie za Jo Inge Bergeta wszedł Søren Krukow. W tej samej minucie trener Malmö postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Amin Sarr, a murawę opuścił Ola Toivonen. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Carlowi Gustafssonowi z drużyny gospodarzy.

W 71. minucie w jedenastce Kalmara doszło do zmiany. Mayron George wszedł za Carla Gustafssona. Trener Kalmara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edvina Cronę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Piotr Johansson. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Kalmara doszło do zmiany. York Rafael wszedł za Isaka Magnussona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 74. minucie spotkania, gdy Anel Ahmedhodzic zdobył czwartą bramkę. W 77. minucie kartką został ukarany Emin Nouri, zawodnik Kalmara.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Eric Larsson78′
77′ Emin Nouri
Anel Ahmedhodzic  74′
Johan Stenmark
Lasse Nielsen
68′ 71′ Carl Gustafsson
Jonas Knudsen84′
72′ Piotr Johansson
Anders Christiansen  41′ 78′
72′ Isak Magnusson
Felix Beijmo78′
72′ Edvin Crona
Franz Brorsson
Rafael Gimenes da Silva
Behrang Safari84′
72′ York Rafael
Søren Krukow Rieks65′
Adrian Edqvist
Erdal Rakip78′
71′ Mayron Antonio George Clayton
Amin Sarr65′

Jedenastka Malmö była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Kalmara przyznał dwie żółte.

Drużyna Kalmara w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.