Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan: IFK Norrköping - IK Sirius Fotboll 1-2 (1-1)

4 października na Östgötaporten odbyło się starcie 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Norrköpinga i IK Sirius. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem IK Sirius 2-1.

M. Saeid 56'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka IK Sirius wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 37. minucie spotkania, gdy Christoffer Nyman strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka Norrköpinga krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Yukiya Sugita. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Elias Andersson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Adam Hellborg z IK Sirius. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener IK Sirius postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Laorent Shabani, a murawę opuścił Adam Hellborg.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę IK Sirius przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Mohammed Saeid.

W 62. minucie w zespole Norrköpinga doszło do zmiany. Pontus Almqvist wszedł za Egzona Binaku. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Hjalmarowi Ekdalowi, zawodnikowi gości. W 79. minucie Jonathan Levi został zmieniony przez Maica Semę.

W 85. minucie kartkę obejrzał Sead Haksabanovic z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Hjalmar Ekdal77′
62′ Egzon Binaku
Axel Björnström
Alexander Fransson
Jamie Roche
79′ Jonathan Levi
Elias Andersson90′
85′ Sead Haksabanovic
Adam Hellborg42′ 46′
Simon Thern
Mohammed Saeid  56′ 90′
Henrik Castegren
Yukiya Sugita  38′
 37′ Christoffer Nyman
Niklas Thor90′
62′ Pontus Almqvist
Simon Gefvert83′
Dino Salihovic
Kennedy Igboananike
79′ Maic Sema
Joakim Persson

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom IK Sirius przyznał dwie.

Jedenastka Norrköpinga w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.