Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan: Hammarby - Djurgardens 1-1 (1-0)

4 października na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się spotkanie 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Djurgardens. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

J. Nyholm 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze jedenastka Hammarby wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz cztery remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie Simon Sandberg zastąpił Tima Söderströma.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w 24. minucie spotkania, gdy Muamer Tankovic zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hammarby.

Kibice Djurgardens nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emira Kujovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Edward Chilufya. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Trener Hammarby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gustav Ludwigson, a murawę opuścił Muamer Tankovic.

Między 48. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Hammarby i dwie drużynie przeciwnej. Między 58. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hammarby: Mohanad Jeahze, Alexander Kačaniklić, Darijan Bojanic, na ich miejsce weszli: Dennis Widgren, Imad Khalili, Serge Martinsson-Ngouali. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Curtisa Edwardsa, Carla Leifsona, Harisa Radetinaca zajęli: Nicklas Bärkroth, Jesper Nyholm, Karl Holmberg.

Drużyna Hammarby długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 70 minut, jednak jedenastka Djurgardens doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jesper Nyholm. Przy zdobyciu bramki asystował Karl Holmberg.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Tommy Vaiho
21′ Simon Sandberg
Aslak Fonn Witry
Richard Magyar
Jacob Une-Larsson
Mads Fenger
Jonathan Augustinsson
70′ Mohanad Jeahze
Carl Elliot Leifson Käck58′
84′ Jeppe Andersen
Fredrik Ulvestad53′
85′ Alexander Kačaniklić
Haris Radetinac48′ 81′
Abdul Rahman Khalili
Edward Chilufya46′
85′ Darijan Bojanic
Jesper Karlström
 24′ 46′ Muamer Tankovic
Curtis Edwards58′
67′ Aron Johannsson
Magnus Eriksson
Davor Blažević
Per Kristian Worre Bråtveit
David Fällman
Jesper Nyholm58′  90′
70′ Dennis Widgren
Jonathan Ring
85′ Imad Khalili
Kevin Walker
85′ Serge Junior Martinsson-Ngouali
Nicklas Bärkroth58′
21′ 81′ Tim Söderström
Karl Holmberg81′
46′ Gustav Ludwigson
Emir Kujović46′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Hammarby, natomiast zawodnikom Djurgardens przyznał dwie.

Drużyna Hammarby wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Djurgardens w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.