Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - Falkenbergs FF 3-0 (3-0)

W pojedynku 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 3 października, zespół Häcken wygrał z Falkenbergs 3-0 (3-0). Mecz odbył się na Bravida Arena w Göteborgu.

A. Søderlund 36'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Häcken wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie Johan Hammar dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystował Patrik Wålemark.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Häcken w 17. minucie spotkania, gdy Patrik Wålemark strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Daleho Irandust.

Niedługo później Alexander Toft wywołał eksplozję radości wśród kibiców Häcken, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Ahmeda Yasina.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Trener Falkenbergs postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nsima Peter, a murawę opuścił Edi Sylisufaj. Na drugą połowę jedenastka Falkenbergs wyszła w zmienionym składzie, za Kalle Söderströma, Christoffera Carlssona weszli John Chibuike, Anton Wede.

W 49. minucie kartkę dostał John Chibuike z Falkenbergs. W 64. minucie Patrik Wålemark został zmieniony przez Viktora Lundberga. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Nsima Peter, zawodnik gości.

Trener Häcken wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexandra Faltsetasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alexander Toft. W 84. minucie Tobias Englund został zmieniony przez Matthew Garbetta, co miało wzmocnić zespół Falkenbergs. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ahmeda Yasina na Leonarda Faraha.

Grégoire Amiot
 4′ Johan Hammar
Carl Johansson
Adam Andersson
Jacob Ericsson
Erik Friberg
Christoffer Carlsson46′
 17′ 64′ Patrik Wålemark
Marcus Mathisen
90′ Ahmed Yasin
John Björkengren
Gustav Berggren
Tobias Englund84′
Daleho Irandust
Kalle Söderström46′
 36′ 82′ Alexander Toft Søderlund
Edi Sylisufaj46′
Jonathan Rasheed
Johan Brattberg
Oskar Sverrisson
Tobias Karlsson
82′ Alexander Faltsetas
Sander van Looy
Kevin Yakob
Anton Wede46′
90′ Leonardo Farah Shahin
John Chibuike46′ 49′
64′ Viktor Lundberg
Matthew Garbett84′
Samir Maarouf
Nsima Peter46′ 66′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Häcken żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Falkenbergs w drugiej połowie dokonała czterech zmian.