Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - BK Häcken 3-0 (2-0)

W starciu 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 27 września, zespół Malmö wygrał z Häcken 3-0 (2-0). Mecz odbył się na Eleda Stadion.

I. Thelin 16',51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Malmö wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ola Toivonen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, strzelając gola w szóstej minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Isaac Thelin.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 16. minucie spotkania, gdy Isaac Thelin zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli. W zdobyciu bramki pomógł Jonas Knudsen.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Erdala Rakipa z Malmö, a w 44. minucie Daleha Irandusta z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Häcken wyszła w zmienionym składzie, za Alexandra Tofta wszedł Jasse Tuominen.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Isaac Thelin z Malmö. W 54. minucie kartkę dostał Arnór Traustason z Malmö.

Po chwili trener Malmö postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Bonke Innocent, a murawę opuścił Erdal Rakip. W tej samej minucie Jo Inge Berget został zastąpiony przez Sørena Krukowa. W 61. minucie Isaac Thelin został zmieniony przez Adiego Nalica, co miało wzmocnić drużynę Malmö. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Faltsetasa na Gustava Berggrena w 73. minucie.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Jasse Tuominen, zawodnik gości. Kibice Häcken nie mogli już doczekać się wprowadzenia Viktora Lundberga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Patrik Wålemark. W 78. minucie kartkę dostał Rasmus Lindgren, piłkarz Häcken.

W 82. minucie Rasmus Lindgren został zmieniony przez Johana Hammara, a za Ahmeda Yasina wszedł na boisko Kevin Yakob, co miało wzmocnić jedenastkę Häcken. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arnóra Traustasona na Amina Sarra. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Oskar Sverrisson
32′ 60′ Erdal Rakip
Erik Friberg
60′ Jo Inge Berget
Patrik Wålemark73′
54′ 89′ Arnór Ingvi Traustason
Ahmed Yasin88′
Oscar Lewicki
Alexander Faltsetas73′
 6′ Ola Toivonen
Daleho Irandust44′
 16′, 51′ 61′ Isaac Kiese Thelin
Johan Hammar82′
60′ Bonke Innocent
Adam Andersson
60′ Søren Krukow Rieks
Jasse Tuominen46′ 72′
61′ Adi Nalic
Kevin Yakob88′
89′ Amin Sarr
Viktor Lundberg73′

Zespół Malmö zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów. Przewaga zespołu Häcken w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Malmö obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Häcken w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.