Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - Malmö FF 0-5 (0-2)

1 września na Guldfågeln Arena odbył się mecz 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Malmö. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malmö 5-0. Na stadionie stawiło się 6 457 widzów.

22. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-09-01 15:00 | Stadion: Guldfågeln Arena | Widzów: 6457 | Arbiter: M. Al Hakim
J. Berget 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 starć zespół Malmö wygrał 21 razy i zanotował 12 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Søren Krukow. Przy strzeleniu gola asystował Arnór Traustason.

W dziewiątej minucie arbiter wyrzucił z boiska Romarinha z Kalmara.

Trzeba było trochę poczekać, aby Markus Rosenberg wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, zdobywając kolejną bramkę w 32. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Fouad Bachirou.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Fidana Alitiego, zawodnika gospodarzy.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Markus Rosenberg z Malmö. W 56. minucie York Rafael zastąpił Hermana Hallberga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 60. minucie spotkania, gdy Arnór Traustason zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Søren Krukow.

Trener Malmö wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jo Inge Bergeta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Felix Beijmo. Posunięcie trenera było słuszne. Jo Inge Bergeta strzelił piątego gola w 77. minucie spotkania. W 66. minucie Marcus Antonsson został zmieniony przez Guillerma Molinsa, co miało wzmocnić zespół Malmö. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nilsa Frölinga na Isaka Janssona w 77. minucie. W 67. minucie żółtą kartkę otrzymał Henrik Löfkvist z Kalmara.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 13 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Jo Inge Berget. Bramka padła po podaniu Erica Larssona.

W 79. minucie Oscar Lewicki został zmieniony przez Romaina Galla, co miało wzmocnić drużynę Malmö. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Jakobsena na Månsa Söderqvista. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-5.

Felix Beijmo66′
50′ Fidan Aliti
Jonas Knudsen
Viktor Elm
Eric Larsson
67′ Henrik Löfkvist
Lasse Nielsen
Jesper Manns
Fouad Bachirou
85′ Alexander Jakobsen
Søren Krukow Rieks  3′
Carl Gustafsson
Oscar Lewicki79′
9′ Romário Pereira Sipião
Arnór Ingvi Traustason  60′
56′ York Rafael
Markus Rosenberg  32′, 51′ (k.)
77′ Nils Fröling
Marcus Antonsson66′
Viktor Noring
Dušan Melichárek
Rasmus Elm
Behrang Safari
56′ Herman Hallberg
Romain Gall79′
77′ Isak Jansson
Bonke Innocent
Isak Magnusson
Erdal Rakip
Emaxwell Souza de Lima
Jo Inge Berget66′  77′
85′ Måns Söderqvist
Guillermo Federico Molins Palmeiro66′

Zespół Malmö był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników Malmö żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.