Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: Helsingborgs IF - Östersunds FK 0-1 (0-0)

W pojedynku 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 27 września, drużyna Helsingborgs przegrała z Östersunds 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Olympia.

J. Sellars 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Östersunds wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Helsingborgs zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Östersunds była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Kebbie Ceesayowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 30. minucie Nebiyou Perry zastąpił Simona Kroona. W 33. minucie arbiter pokazał kartkę Blairowi Turgottowi z zespołu gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Östersunds: Noah Sonko-Sundbergowi w 52. i Ludvigowi Fritzsonowi w 56. minucie. Po chwili trener Östersunds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Jerrell Sellars, a murawę opuścił Blair Turgott. Jerrell Sellars nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 64. minucie kartkę obejrzał Anthony van den Hurk z Helsingborgs. Trener Helsingborgs postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Brandura Hendrikssona i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Anderssona, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie sędzia ukarał kartką Feliksa Hörberga, piłkarza Östersunds.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Östersunds w 76. minucie spotkania, gdy Jerrell Sellars zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kalpi Ouattara.

Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Helsingborgs: Jakob Voelkerling-Persson, Adam Eriksson, Max Svensson, na ich miejsce weszli: Mohammed Abubakari, Marcus Olsson, Alhaji Gero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kalpiego Ouattary, Eirika Haugana zajęli: Samuel Mensah, Henrik Bellman. Na 11 minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Francisowi Baptiste'owi z zespołu gości.

Aly Keita
29′ Kebba Ceesay
Eirik Haugan77′
79′ Adam Eriksson
Kalpi Ouattara77′
Martin Olsson
Thomas Poppler-Isherwood
86′ Max Svensson
Noah Sonko-Sundberg52′
Joseph Ceesay
Isak Ssewankambo
Armin Gigovic
Blair Turgott33′ 62′
67′ Brandur Hendriksson Olsen
Ludvig Fritzson56′
79′ Jakob Voelkerling-Persson
Felix Hörberg73′
Rasmus Jönsson
Francis Baptiste79′
64′ Anthony van den Hurk
Nebiyou Perry30′
Alexander Nilsson
Sixten Mohlin
Erik Figueroa
Samuel Mensah77′
79′ Marcus Olsson
Henrik Bellman77′
79′ Mohammed Abubakari
Charlie Colkett
Andreas Landgren
Simon Kroon30′
67′ Alex Timossi Andersson
Jerrell Sellars62′  76′
86′ Alhaji Gero
Ahmed Awad

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, a w drugiej cztery. Zawodnicy Helsingborgs otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.