Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - Hammarby Sztokholm 1-3 (1-0)

W pojedynku 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 27 września, zespół Falkenbergs przegrał z Hammarby 1-3 (1-0). Starcie odbyło się na Falcon Alkoholfri Arena.

A. Johannsson 66',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Hammarby wygrała aż sześć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Hammarby zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Falkenbergs była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Falkenbergs otworzyli wynik. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Anton Wede. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nsima Peter.

W 38. minucie za Carla Johanssona wszedł Tobias Karlsson. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Falkenbergs.

A trener Hammarby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aimara Shera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Jeppe Andersen. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 58. minucie kartkę dostał Anton Wede z Falkenbergs.

W 60. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Falkenbergs Jacob Ericsson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 66. minucie spotkania, gdy Aron Johannsson zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Alexander Kačaniklić.

Po chwili trener Falkenbergs postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Kalle Söderström, a murawę opuścił Jacob Ericsson. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Hammarby: Simon Sandberg, Alexander Kačaniklić, Darijan Bojanic, Gustav Ludwigson, na ich miejsce weszli: Richard Magyar, Imad Khalili, Serge Martinsson-Ngouali, Tim Söderström. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ediego Sylisufaja, Axela Noréna, Nsimy Peter zajęli: Matthew Garbett, Mahmut Özen, John Chibuike. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arona Johannssona z Hammarby, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Viktora Noringa z drużyny przeciwnej.

W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Aron Johannsson z Hammarby. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Sylisufaj
90′ Viktor Noring
David Ousted
Grégoire Amiot
David Fällman
Tobias Englund
Mads Fenger
60′ (samob.) 70′ Jacob Ericsson
Mohanad Jeahze
38′ Carl Johansson
Simon Sandberg81′
78′ Axel Norén
Jeppe Andersen46′
 32′ 58′ Anton Wede
Darijan Bojanic81′
Christoffer Carlsson
Alexander Kačaniklić81′
Marcus Mathisen
Abdul Rahman Khalili
78′ Nsima Peter
Gustav Ludwigson90′
77′ Edi Sylisufaj
Aron Johannsson  66′, 90′ (k.) 82′
Johan Brattberg
Davor Blažević
38′ Tobias Karlsson
Kalle Björklund
78′ Mahmut Özen
Richard Magyar81′
Melker Nilsson
Imad Khalili81′
70′ Kalle Söderström
Serge Junior Martinsson-Ngouali81′
78′ John Chibuike
Aimar Sher46′
77′ Matthew Garbett
Tim Söderström90′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Hammarby pokazał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.

1
3
50%
50%

Już w najbliższą niedzielę drużyna Hammarby będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Elfsborg Boras. Tego samego dnia BK Häcken będzie rywalem jedenastki Falkenbergs w meczu, który odbędzie się w Göteborgu.