Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - IFK Norrköping 1-2 (0-1)

27 września na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się starcie 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Norrköpinga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Norrköpinga 2-1.

C. Nyman 57'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków drużyna Norrköpinga wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gości objął prowadzenie. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Linus Wahlqvist.

W 36. minucie za Linusa Wahlqvista wszedł Egzon Binaku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Norrköpinga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 57. minucie spotkania, gdy Christoffer Nyman zdobył drugą bramkę. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Alexander Fransson.

W 58. minucie w drużynie Djurgardens doszło do zmiany. Karl Holmberg wszedł za Curtisa Edwardsa. W 72. minucie arbiter ukarał kartką Ísaka Jóhannessona, piłkarza Norrköpinga. Kibice Djurgardens nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emira Kujovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Magnus Eriksson. Posunięcie trenera było słuszne. Emira Kujovicia zdobył kontaktową bramkę w 78. minucie spotkania.

Chwilę później trener Norrköpinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Pontus Almqvist, a murawę opuścił Christoffer Nyman.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 127 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 78. minucie bramkę kontaktową zdobył Emir Kujović.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Norrköping: Egzonowi Binaku w 81. minucie i Isakowi Petterssonowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Norrköpinga doszło do zmiany. Maic Sema wszedł za Seada Haksabanovica. Drużynie Djurgardens zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Norrköpinga.

Alexander Fransson
58′ Curtis Edwards
Ísak Bergmann Jóhannesson72′
Jesper Karlström
Sead Haksabanovic88′
73′ Haris Radetinac
Simon Thern
73′ Magnus Eriksson
Henrik Castegren
58′ Jonathan Ring
Christoffer Nyman  57′ 76′
Tommy Vaiho
Julius Lindgren
Kevin Walker
Egzon Binaku36′ 81′
73′ Nicklas Bärkroth
Ishaq Abdulrazak
58′ Edward Chilufya
Manasse Kusu
58′ Karl Holmberg
Pontus Almqvist76′
73′  78′ Emir Kujović
Linus Hallenius
Mattias Mitku
Maic Sema88′

Jedenastka Norrköpinga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Norrköpinga przyznał trzy żółte.

Zespół Djurgardens w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.