Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - IFK Norrköping 1-2 (0-1)

W starciu 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 27 września, jedenastka Djurgardens przegrała z Norrköpingiem 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Tele2 Arena w Sztokholmu.

C. Nyman 57'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna Djurgardens wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norrköpinga w piątej minucie spotkania, gdy Linus Wahlqvist zdobył pierwszą bramkę.

W 37. minucie Linus Wahlqvist został zastąpiony przez Egzona Binaku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Norrköpinga.

Dopiero w drugiej połowie Christoffer Nyman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norrköpinga, strzelając kolejnego gola w 57. minucie pojedynku. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Alexander Fransson.

Chwilę później trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Karl Holmberg, a murawę opuścił Curtis Edwards. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Ísak Jóhannesson, zawodnik gości. A trener Norrköpinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pontusa Almqvista. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Christoffer Nyman.

Mimo że zespół Djurgardens nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 88 ataków oddał tylko jeden celny strzał, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Emir Kujović.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Norrköping: Egzonowi Binaku w 81. minucie i Isakowi Petterssonowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Norrköpinga doszło do zmiany. Maic Sema wszedł za Seada Haksabanovica. Jedenastce Djurgardens zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Norrköpinga.

Rasmus Lauritsen
73′ Haris Radetinac
Linus Wahlqvist  5′ 36′
73′ Magnus Eriksson
Alexander Fransson
58′ Jonathan Ring
Sead Haksabanovic88′
58′ Curtis Edwards
Egzon Binaku36′ 81′
73′ Nicklas Bärkroth
Ishaq Abdulrazak
58′ Edward Chilufya
Manasse Kusu
58′ Karl Holmberg
Pontus Almqvist76′
73′  78′ Emir Kujović
Linus Hallenius
Mattias Mitku
Maic Sema88′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Djurgardens żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Norrköpinga wykorzystał wszystkie zmiany.