Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - Falkenbergs FF 4-1 (2-1)

1 września na Bravida Arena w Göteborgu odbyło się starcie 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Falkenbergs. Mecz zakończył się zwycięstwem Häcken 4-1. Na stadionie zasiadło 2 452 widzów.

K. Pogrebnyak 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Häcken wygrała 15 razy i zanotowała cztery porażki oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Häcken próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Häcken otworzyli wynik. W 21. minucie Paulinho dał prowadzenie swojej drużynie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joona Toivio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Häcken w 28. minucie spotkania, gdy Daleho Irandust zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Erik Friberg.

Prawie natychmiast Kirill Pogrebnyak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Falkenbergs, strzelając gola w 32. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował John Chibuike.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Häcken wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kwame Kizita. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Gustaf Nilsson. Posunięcie trenera było słuszne. Kwame Kizita zdobył trzecią bramkę w 85. minucie spotkania. W 69. minucie sędzia ukarał kartką Kirilla Pogrebnyaka, piłkarza gości.

W tej samej minucie John Chibuike zastąpił Robina Östlinda. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter wręczył kartkę Christofferowi Carlssonowi z Falkenbergs. W 82. minucie w drużynie Falkenbergs doszło do zmiany. Mahmut Özen wszedł za Nsimę Petera.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem meczu trafił Kwame Kizito.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Paulinho ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-1. Bramka padła po podaniu Oskara Sverrissona.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Tibor Brink-Joza
87′ Elohor Godswill Ekpolo
Jacob Ericsson
Rasmus Lindgren
Per Karlsson
Joona Toivio
Tobias Karlsson
86′ Ahmed Yasin
Christoffer Carlsson76′
Adam Andersson
Kalle Söderström
Erik Friberg
Anton Wede
 28′ Daleho Irandust
John Chibuike69′
61′ Gustaf Nilsson
Nsima Peter82′
 21′, 90′ Paulo José de Oliveira
Kirill Pogrebnyak  32′ 69′
Alexander Nadj
Johan Brattberg
Johan Hammar
Tobias Englund
86′ Oskar Sverrisson
Mahmut Özen82′
Alexander Faltsetas
Dominic Chatto Bashir Jamilu
Ali Youssef
Melker Nilsson
61′  85′ Kwame Kizito
Robin Östlind69′
87′ Viktor Lundberg
Edi Sylisufaj

Zespół Häcken był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Häcken żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Falkenbergs w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.