Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - Mjällby AIF 1-0 (0-0)

28 września na Friends Arena w Solnej odbyło się spotkanie 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Mjällby. Mecz zakończył się zwycięstwem Fotboll 1-0.

N. Bahoui 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Fotboll wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Eric Kahl z zespołu gospodarzy. Była to 16. minuta pojedynku.

Drugą połowę drużyna Mjällby rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jespera Gustavssona wszedł Besard Sabovic. W 69. minucie arbiter przyznał kartkę Besardowi Sabovicowi z Mjällby.

W 70. minucie Paulos Abraham został zmieniony przez Kolbeinna Sigthorssona. Chwilę później trener Mjällby postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Davida Löfquista. Na boisko wszedł Viktor Gustafsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Po chwili trener Fotboll postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Stefan Silva, a murawę opuścił Enoch Adu.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Mosesa Ogbu, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fotboll w 90. minucie spotkania, gdy Nabil Bahoui strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Sebastian Larsson.

Viktor Agardius
16′ Eric Kahl
Kadir Hodzic
Sebastian Larsson
Jesper Löfgren
Filip Rogic
Adam Petersson
80′ Enoch Kofi Adu
Jesper Gustavsson46′
70′ Paulos Abraham
David Löfquist72′
Henok Goitom
Moses Ogbu90′
 90′ Nabil Bahoui
Besard Sabovic46′ 69′
70′ Kolbeinn Sigthorsson
Mamudo Moro
80′ Stefan Silva
Taylor Silverholt

Zespół Fotboll zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Fotboll w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.