Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - Mjällby AIF 1-0 (0-0)

28 września na Friends Arena w Solnej odbyło się starcie 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Mjällby. Mecz zakończył się zwycięstwem Fotboll 1-0.

N. Bahoui 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Fotboll wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Eric Kahl z drużyny gospodarzy. Była to 16. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Mjällby rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jespera Gustavssona wszedł Besard Sabovic. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Besard Sabovic z Mjällby.

W 70. minucie Paulos Abraham został zastąpiony przez Kolbeinna Sigthorssona. Chwilę później trener Mjällby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Viktor Gustafsson, a murawę opuścił David Löfquist. A kibice Fotboll nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Silvę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Enoch Adu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę dostał Moses Ogbu, zawodnik Mjällby.

Dopiero pod koniec meczu Nabil Bahoui wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fotboll, zdobywając bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. Asystę zaliczył Sebastian Larsson.

Carljohan Eriksson
16′ Eric Kahl
Jesper Löfgren
 90′ Nabil Bahoui
Jonathan Tamimi
80′ Enoch Kofi Adu
Jesper Gustavsson46′
Sebastian Larsson
David Löfquist72′
Filip Rogic
Adam Petersson
70′ Paulos Abraham
Besard Sabovic46′ 69′
70′ Kolbeinn Sigthorsson
Mamudo Moro
80′ Stefan Silva
Taylor Silverholt

Zespół Fotboll był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Mjällby pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół Mjällby w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.