Liga szwedzka - 22. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - Djurgardens Sztokholm 1-0 (1-0)

W spotkaniu 22. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Fotboll wygrała z Djurgardens 1-0 (1-0). Mecz na Friends Arena w Solnej obejrzało 45 367 widzów.

S. Larsson 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Drużyna Fotboll wygrała aż 18 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko dziewięć.

Już w pierwszych minutach drużyna Djurgardens próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcusowi Danielssonowi z zespołu gości. Była to 21. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla Fotboll zdobył z rzutu karnego Sebastian Larsson w 23. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fotboll.

W 50. minucie sędzia wręczył żółtą kartkę Tarikowi Elyounoussiemu z Fotboll. W 62. minucie Sebastian Larsson został zastąpiony przez Antona Salétrosa.

W tej samej minucie w zespole Fotboll doszło do zmiany. Nabil Bahoui wszedł za Kolbeinna Sigthorssona. Chwilę później trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Astrit Ajdarević, a murawę opuścił Haris Radetinac. A trener Fotboll wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Heradiego Rashidiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Robert Lundström.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enocha Adu z Fotboll, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Emira Kujovicia z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Enoch Adu, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Pięć minut później żółtą kartkę dostał Nabil Bahoui, piłkarz Fotboll.

Aslak Fonn Witry
71′ Robert Lundström
Jacob Une-Larsson
Karol Mets
Curtis Edwards
78′ 90′ Enoch Kofi Adu
Jesper Karlström
 23′ (k.) 62′ Sebastian Larsson
Haris Radetinac63′
Henok Goitom
Jonathan Ring90′
62′ Kolbeinn Sigthorsson
Fredrik Ulvestad
50′ Tarik Elyounoussi
Mohamed Buya Turay75′
Budimir Janošević
Per Kristian Worre Bråtveit
62′ 90′ Nabil Bahoui
Astrit Ajdarević63′
Panajotis Dimitriadis
Hampus Finndell
Bilal Hussein
Kevin Walker
71′ Heradi Rashidi
Nicklas Bärkroth
62′ Anton Salétros
Edward Chilufya90′
Chinedu Obasi Ogbuke
Emir Kujović75′ 90′

Przewaga zespołu Djurgardens w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Fotboll, a piłkarzom gości wręczył dwie żółte.