Liga szwedzka - 21. kolejka Allsvenskan: Varbergs BoIS FC - Helsingborgs IF 1-3 (1-2)

W meczu 21. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 21 września, drużyna Varbergsu BoIS FC przegrała z Helsingborgs 1-3 (1-2). Pojedynek odbył się na Varberg Energi Arena.

R. Jönsson 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Helsingborgs wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varbergsu BoIS FC w 12. minucie spotkania, gdy Gustaf Norlin zdobył pierwszą bramkę.

W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Tashreeqowi Matthewsowi, zawodnikowi Varbergsu BoIS FC.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie Alex Andersson wyrównał wynik meczu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Gideonowi Mensahowi z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Helsingborgs w 45. minucie spotkania, gdy Anthony van den Hurk strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Dwie minuty później arbiter ukarał kartką Robina Booka, piłkarza gospodarzy.

W 63. minucie kartkę obejrzał Mikkel Diskerud z Helsingborgs. W tej samej minucie za Gideona Mensaha wszedł Albert Ejupi.

Chwilę później trener Varbergsu BoIS FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Keanin Ayer, a murawę opuścił Tashreeq Matthews. W 76. minucie kartkę dostał Joakim Lindner, zawodnik Varbergsu BoIS FC. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Helsingborgs doszło do zmiany. Andreas Landgren wszedł za Aleksa Anderssona.

Drużyna Varbergsu BoIS FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 81. minucie wynik ustalił Rasmus Jönsson. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Andreas Landgren.

Niedługo później trener Helsingborgs postanowił bronić wyniku. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Maksa Svenssona wszedł Marcus Olsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Kebba Ceesay
45′ 63′ Gideon Mensah
Adam Eriksson
Hampus Zackrisson
Mikkel Diskerud63′
Junes Barny
Armin Gigovic
45′ 85′ Robin Book
Brandur Hendriksson Olsen
84′ Luke Le Roux
Max Svensson90′
76′ Joakim Lindner
Jakob Voelkerling-Persson
 12′ 85′ Gustaf Norlin
Alex Timossi Andersson  41′ 79′
Astrit Seljmani
Anthony van den Hurk  45′ (k.) 87′
39′ 64′ Tashreeq Matthews
Rasmus Jönsson  81′
Stojan Lukic
Nils Arvidsson
Jesper Modig
Erik Figueroa
64′ Keanin Ayer
Marcus Olsson90′
63′ Albert Ejupi
Ravy Tsouka Dozi
85′ Erion Sadiku
Andreas Landgren79′
84′ Albin Winbo
Alhaji Gero
85′ Sebastian Nanasi
Shkodran Maholli87′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Varbergsu BoIS FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.