Liga szwedzka - 21. kolejka Allsvenskan: Östersunds FK - Djurgardens Sztokholm 1-1 (0-0)

W meczu 21. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 20 września, zespół Östersunds zremisował z Djurgardens 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Jämtkraft Arena.

M. Eriksson 61'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Östersunds wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jacobowi Une'owi-Larssonowi z Djurgardens. Była to 42. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Östersunds rozpoczęła w zmienionym składzie, za Samuela Mensaha wszedł Simon Kroon. W 58. minucie w jedenastce Östersunds doszło do zmiany. Jerrell Sellars wszedł za Charliego Colketta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens w 61. minucie spotkania, gdy Magnus Eriksson strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Edward Chilufya.

W 71. minucie Edward Chilufya zastąpił Kevina Walkera. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Djurgardens: Kevinowi Walkerowi w 86. i Jesperowi Karlströmowi w 89. minucie. Chwilę później trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Oscar Pettersson, a murawę opuścił Jonathan Ring.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Francis Baptiste. Przy strzeleniu gola asystował Simon Kroon.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Per Kristian Worre Bråtveit
46′ Samuel Mensah
Jonathan Augustinsson
83′ Kalpi Ouattara
Jesper Karlström89′
58′ Charlie Colkett
Jonathan Ring90′
71′ Ludvig Fritzson
Emir Kujović78′
71′ Nebiyou Perry
Edward Chilufya71′
Sixten Mohlin
Tommy Vaiho
83′ Ronald Brian Ddungu Mukiibi
Melker Jonsson
Henrik Bellman
Anthonio Sanjairag
71′ Nikolaos Dosis
Linus Tagesson
46′ Simon Kroon
Kevin Walker71′ 86′
58′ Jerrell Sellars
Karl Holmberg78′
71′  90′ Francis Baptiste
Oscar Pettersson90′

Sędzia nie ukarał zawodników Östersunds żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka Östersunds w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.