Liga szwedzka - 21. kolejka Allsvenskan: Mjällby AIF - Örebro SF 1-0 (0-0)

W meczu 21. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 21 września, drużyna Mjällby wygrała z Örebro 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Strandvallen w Sölvesborg.

K. Hodzic 47'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Mjällby wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 22. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Davidowi Segerowi i Johanowi Mårtenssonowi.

Trener Örebro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dennisa Collandera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jake Larsson. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla Mjällby zdobył Kadir Hodzic w 47. minucie. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nahir Besarę z Örebro, a w 62. minucie Kadira Hodzica z drużyny przeciwnej.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Johan Mårtensson, osłabiając zespół Örebro. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 22. minucie. W 69. minucie David Seger został zmieniony przez Erika Björndahla. Po chwili trener Mjällby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Viktor Gustafsson, a murawę opuścił Adam Petersson.

W tej samej minucie w drużynie Mjällby doszło do zmiany. Mamudo Moro wszedł za Jacoba Bergströma. W 90. minucie żółtą kartkę dostał Viktor Gustafsson z Mjällby.

Hussein Ali
 47′ 62′ Kadir Hodzic
Jake Larsson40′
77′ Adam Petersson
Johan Mårtensson22′ 67′
Moses Ogbu
David Seger22′ 69′
77′ Jacob Bergström
Daniel Björkman
77′ 90′ Viktor Gustafsson
Simon Amin
Joel Nilsson
Dennis Collander40′
77′ Mamudo Moro
Erik Björndahl69′
Taylor Silverholt
Isaac Boye

Przewaga zespołu Örebro w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Drużyna Örebro również dokonała dwóch zmian.