Liga szwedzka - 21. kolejka Allsvenskan: IK Sirius Fotboll - Falkenbergs FF 2-1 (0-0)

W pojedynku 21. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 21 września, drużyna IK Sirius wygrała z Falkenbergs 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Studenternas IP w Uppsali.

E. Sylisufaj 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka IK Sirius wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adama Hellborga z IK Sirius, a w 45. minucie Johna Björkengrena z drużyny przeciwnej.

W 50. minucie Kalle Söderström zastąpił Tibora Brinka-Jozę. Niedługo później trener IK Sirius postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Laorent Shabani, a murawę opuścił Adam Hellborg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IK Sirius w 68. minucie spotkania, gdy Elias Andersson strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Yukiya Sugita.

Kibice Falkenbergs nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antona Wedego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Tobias Englund. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola.

Niedługo później Stefano Vecchia wywołał eksplozję radości wśród kibiców IK Sirius, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Adam Ståhl.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Lukasowi Jonssonowi z IK Sirius. Była to 81. minuta spotkania.

Piłkarze Falkenbergs szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie wynik ustalił Edi Sylisufaj. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 85. minucie Christoffer Carlsson został zmieniony przez Johna Chibuike'a, co miało wzmocnić drużynę Falkenbergs. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eliasa Anderssona na Johana Karlssona oraz Yukiyę Sugitę na Niklasa Thora. Zespołowi Falkenbergs zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny IK Sirius.

Sylisufaj
81′ Lukas Jonsson
Carl Johansson
 68′ 85′ Elias Andersson
Axel Norén
13′ 66′ Adam Hellborg
Kalle Söderström50′
Jamie Roche
John Björkengren45′
Adam Ståhl
Christoffer Carlsson85′
90′ Yukiya Sugita
Nsima Peter
 77′ Stefano Vecchia
Edi Sylisufaj  84′
Jonathan Viscosi
Johan Brattberg
85′ Johan Karlsson
Tibor Brink-Joza50′
André Österholm
Tobias Karlsson
66′ Laorent Shabani
Sander van Looy
90′ Niklas Thor
Anton Wede75′
Simon Gefvert
John Chibuike85′
Kennedy Igboananike
Matthew Garbett

Jedenastka IK Sirius była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.