Liga szwedzka - 21. kolejka Allsvenskan: IFK Goeteborg - Kalmar FF 1-2 (0-1)

W pojedynku 21. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 20 września, drużyna Goeteborga przegrała z Kalmarem 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Gamla Ullevi w Göteborgu.

I. Magnusson 65'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 mecze jedenastka Goeteborga wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał kartkę Christianowi Kouakou, piłkarzowi Goeteborga.

W 40. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Goeteborga Christian Kouakou. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kalmara.

Na drugą połowę drużyna Goeteborga wyszła w zmienionym składzie, za André Calisira wszedł Kristopher Da Graca. W 63. minucie w zespole Goeteborga doszło do zmiany. Hosam Aiesh wszedł za Emila Holma.

W tej samej minucie trener Goeteborga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alexander Farnerud, a murawę opuścił Christian Kouakou. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Pontusowi Wernbloomowi z drużyny Goeteborga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kalmara w 65. minucie spotkania, gdy Isak Magnusson zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Isak Jansson.

W 78. minucie Filip Sachpekidis został zmieniony przez Yorka Rafala. W tej samej minucie w zespole Goeteborga doszło do zmiany. Patrik Karlsson-Lagemyr wszedł za Augusta Erlingmarka. A kibice Kalmara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edvina Cronę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Isak Magnusson.

W 80. minucie kartką został ukarany Hosam Aiesh, piłkarz Goeteborga. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Kalmara doszło do zmiany. Carl Gustafsson wszedł za Isaka Janssona.

Mimo że zespół Goeteborga nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 111 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Pontus Wernbloom. Bramka padła po podaniu Patrika Karlssona-Lagemyra.

Jedenastce Goeteborga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Kalmara.

Fidan Aliti
46′ André Calisir
Douglas Bergqvist
63′ Emil Holm
Johan Stenmark
Yahya Kalley
Filip Sachpekidis78′
 90′ 65′ Pontus Wernbloom
Erik Gustav Roger Israelsson
78′ August Erlingmark
Sebastian Ring
40′ (samob.) 18′ 63′ Christian Kouakou
Isak Magnusson  65′ 78′
Tom Amos
Tobias Andersson
46′ Kristopher Da Graca
Gbenga Arokoyo
Jesper Tolinsson
Emin Nouri
63′ 80′ Hosam Aiesh
Edvin Crona78′
63′ Alexander Farnerud
Carl Gustafsson85′
Sargon Abraham
York Rafael78′
78′ Patrik Karlsson-Lagemyr
Mayron Antonio George Clayton

Arbiter nie ukarał zawodników Kalmara żadną kartką, natomiast piłkarzom Goeteborga przyznał trzy żółte.

Jedenastka Goeteborga w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Kalmara w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.