Liga szwedzka - 20. kolejka Allsvenskan: Helsingborgs IF - IFK Goeteborg 1-2 (1-0)

19 sierpnia na Olympia odbył się mecz 20. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Helsingborgs i Goeteborga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Goeteborga 2-1. Starcie obejrzało 9 094 widzów.

L. Vibe 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków zespół Goeteborga wygrał 21 razy i zanotował 17 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie sędzia pokazał kartkę Adamowi Erikssonowi z drużyny gospodarzy.

W 10. minucie Markus Holgersson został zmieniony przez Andersa Degna. W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Augustowi Erlingmarkowi, zawodnikowi Goeteborga.

Trzeba było trochę poczekać, aby Max Svensson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Helsingborgs, zdobywając bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Helsingborgs.

W 49. minucie sędzia ukarał kartką Mohammeda Abubakariego, piłkarza gospodarzy. Po godzinie gry w jedenastce Goeteborga doszło do zmiany. Alhassan Yusuf wszedł za Augusta Erlingmarka.

Chwilę później trener Helsingborgs postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Andreasa Landgrena. Na boisko wszedł Armin Gigovic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie w zespole Helsingborgs doszło do zmiany. Kundai Benyu wszedł za Alexandra Farneruda.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Goeteborga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Robin Söder. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Giorgi Kharaishvili.

Trener Goeteborga postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę André Calisira i na pole gry wprowadził napastnika Lasse Vibego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Alhassanowi Yusufowi z Goeteborga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Goeteborga w 88. minucie spotkania, gdy Lasse Vibe zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Robin Söder.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Goeteborga doszło do zmiany. Adil Titi wszedł za Hosama Aiesha. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Giannis Anestis
2′ Adam Eriksson
André Calisir73′
Andreas Granqvist
Kristopher Da Graca
10′ Markus Holgersson
Victor Wernersson
Fredrik Liverstam
Hosam Aiesh90′
49′ Mohammed Abubakari
Tobias Sana
71′ Alexander Farnerud
Sebastian Eriksson
64′ Andreas Landgren
August Erlingmark29′ 62′
 45′ Max Svensson
Tom Amos
10′ Anders Degn Randrup
Emil Holm
Charlie Weberg
Samuel Ohlsson
71′ Kundai Benyu
Adil Titi90′
64′ Armin Gigovic
Alhassan Yusuf62′ 77′
Tobias Mikkelsen
Sargon Abraham
Alhaji Gero
Lasse Vibe73′  88′

Zespół Helsingborgs zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Goeteborga obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.