Liga szwedzka - 20. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - GIF Sundsvall 3-0 (2-0)

17 sierpnia na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się starcie 20. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Sundsvall. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hammarby 3-0. Pojedynek obejrzało 21 337 widzów.

Ciércoles 84' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół Hammarby wygrał 16 razy i zanotował 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w 15. minucie spotkania, gdy Alexander Kačaniklić strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo później Muamer Tankovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hammarby, zdobywając kolejną bramkę w 35. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikola Dżurdżić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Carlos Gracia osłabiając tym samym zespół Sundsvall. W 60. minucie za Arona Johannssona wszedł Imad Khalili.

W tej samej minucie w drużynie Sundsvall doszło do zmiany. Pol Roigé wszedł za Johana Blomberga. Po chwili trener Hammarby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Tim Söderström, a murawę opuścił Jeppe Andersen. W 72. minucie Marc Mas został zmieniony przez Omara Eddahriego, co miało wzmocnić zespół Sundsvall. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dennisa Widgrena na Simona Sandberga.

W 84. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sundsvall Ciércoles. Kibice Sundsvall nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petera Wilsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić David Batanero.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Pa Momodou Konate
74′ Dennis Widgren
Carlos Moros55′
 15′ Alexander Kačaniklić
Jonathan Tamimi
68′ Jeppe Andersen
Johan Blomberg60′
Darijan Bojanic
Oliver Berg
60′ Aron Johannsson
David Batanero Puigbò87′
 35′ Muamer Tankovic
Pol Moreno Sánchez
74′ Simon Sandberg
Dennis Olsson
Leo Bengtsson
Omar Eddahri72′
60′ Imad Khalili
Robert Tobias Eriksson
Aimar Sher
Pol Roigé Rodríguez60′
68′ Tim Söderström
Peter Wilson87′

Drużyna Hammarby zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Hammarby żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną czerwoną.