Liga szwedzka - 20. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - IFK Goeteborg 0-3 (0-2)

W pojedynku 20. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 13 września, zespół Falkenbergs przegrał z Goeteborgiem 0-3 (0-2). Mecz odbył się na Falcon Alkoholfri Arena.

T. Sana 77'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć jedenastka Falkenbergs wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Alexander Farnerud wywołał eksplozję radości wśród kibiców Goeteborga , strzelając gola w 23. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Pontusa Wernblooma.

W 33. minucie za Giorgiego Kharaishvilego wszedł Patrik Karlsson-Lagemyr.

W 40. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Falkenbergs Anton Wede. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Grégoire Amiot, piłkarz Falkenbergs.

W 43. minucie karnego dla Goeteborg nie wykorzystał Tobias Sana. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 44. minucie arbiter ukarał kartką Alhassana Yusufa, zawodnika gości.

Kibice Falkenbergs nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kalle Söderströma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matthew Garbett. Trener Goeteborga postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pontusa Wernblooma wszedł Mattias Bjarsmyr, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Goeteborga utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Goeteborga udało się strzelić gola i wygrać.

W 70. minucie Edi Sylisufaj został zmieniony przez Nsimę Peter, co miało wzmocnić drużynę Falkenbergs. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Farneruda na Sargona Abrahama.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Goeteborga w 77. minucie spotkania, gdy Tobias Sana zdobył z karnego trzecią bramkę. Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jacob Ericsson, John Chibuike, a na ich miejsce weszli Tobias Englund, Axel Norén. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Giannis Anestis
42′ Grégoire Amiot
André Calisir
83′ Tobias Englund
Alexander Jallow90′
Carl Johansson
Yahya Kalley
82′ 83′ Axel Norén
Tobias Sana  77′ (k.) 43′ (k.)
John Björkengren
Pontus Wernbloom58′
Christoffer Carlsson
Alexander Farnerud  23′ 74′
40′ (samob.) Anton Wede
August Erlingmark
90′ Gustaf Nilsson
Jakob Johansson
70′ Edi Sylisufaj
Alhassan Yusuf44′
46′ Matthew Garbett
Giorgi Kharaishvili33′
Johan Brattberg
Tom Amos
83′ Jacob Ericsson
Mattias Bjarsmyr58′
Tobias Karlsson
Kristopher Da Graca
Sander van Looy
Emil Holm
46′ Kalle Söderström
Sargon Abraham 74′
83′ John Chibuike
Patrik Karlsson-Lagemyr33′
70′ Nsima Peter
Christian Kouakou

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Falkenbergs, a w drugiej dwie. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Goeteborga wykorzystała wszystkie zmiany.