Liga szwedzka - 20. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - AFC Eskilstuna 3-0 (2-0)

19 sierpnia na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się starcie 20. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Eskilstuny City. Mecz zakończył się zwycięstwem Djurgardens 3-0. Spotkanie obejrzało 13 255 widzów.

N. Bärkroth 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Djurgardens wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Djurgardens w trzeciej minucie spotkania, gdy Mohamed Buya zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Fredrik Ulvestad.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Djurgardens, strzelając kolejnego gola. W 17. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marcus Danielsson. Przy strzeleniu gola asystował Curtis Edwards.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jesper Karlström z Djurgardens. Była to 38. minuta pojedynku. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Eskilstuny City doszło do zmiany. Daniel Miljanovic wszedł za Anela Rashkaja. W 45. minucie za Adiego Nalica wszedł Pontus Rödin.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

A trener Djurgardens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicklasa Bärkrotha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Edward Chilufya. Posunięcie trenera było słuszne. Nicklasa Bärkrotha strzelił trzeciego gola w 69. minucie spotkania. W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Ismetowi Lushaku z jedenastki gości.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Djurgardens doszło do zmiany. Haris Radetinac wszedł za Jonathana Ringa.

Dopiero w drugiej połowie Nicklas Bärkroth wywołał eksplozję radości wśród kibiców Djurgardens, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie starcia. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Aslak Fonn.

W 76. minucie Mohamed Buya został zmieniony przez Oscara Petterssona, co miało wzmocnić jedenastkę Djurgardens. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denniego Avdicia na Jacoba Lackélla. W 81. minucie kartkę dostał Sandro Tsveiba, zawodnik gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Igor Lewczenko
 17′ Marcus Danielsson
Ismet Lushaku49′
38′ Jesper Karlström
Adi Nalic45′
67′ Jonathan Ring
Anel Rashkaj39′
Fredrik Ulvestad
Sandro Tsveiba81′
 3′ 76′ Mohamed Buya Turay
Denni Robin Avdić82′
46′ Edward Chilufya
Pontus Rödin45′
67′ Haris Radetinac
Douglas Bengtsson
Kevin Walker
Jacob Lackéll82′
46′  69′ Nicklas Bärkroth
Daniel Miljanovic39′
76′ Oscar Pettersson
Jesper Tranefors

Drużyna Djurgardens była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół Eskilstuny City zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Djurgardens obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.