Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan: Varbergs BoIS FC - IFK Goeteborg 1-2 (1-1)

18 czerwca na Påskbergsvallen odbyło się spotkanie 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Varbergsu BoIS FC i Goeteborga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Goeteborga 2-1.

P. Karlsson-Lagemyr 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Goeteborga wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Goeteborga Kristopher Da Graca.

W 21. minucie kartką został ukarany Alhassan Yusuf, piłkarz Goeteborga. W 26. minucie André Calisir został zastąpiony przez Jespera Tolinssona. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Varbergs BoIS FC: Alibkowi Alievowi w 27. i Albertowi Ejupiemu w 41. minucie.

Po pół godzinie gry w zespole Goeteborga doszło do zmiany. Emil Holm wszedł za Kristophera Da Gracę.

Zawodnicy gości nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu Tobias Sana wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Alhassan Yusuf.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 46. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varbergsu BoIS FC: Albin Winbo, Albert Ejupi, Alibek Aliev, na ich miejsce weszli: Luke Le Roux, Keanin Ayer, Sebastian Nanasi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sargona Abrahama, Robina Södera zajęli: Noah Alexandersson, Alexander Farnerud. Między 65. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Varbergsu BoIS FC i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Varbergsu BoIS FC postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Krezica wszedł Jesper Modig, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Goeteborga przyniosły efekt bramkowy. W 86. minucie wynik ustalił Patrik Karlsson-Lagemyr. Przy zdobyciu bramki pomagał Hosam Aiesh.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Varbergsu BoIS FC doszło do zmiany. Adama Fofana wszedł za Hampusa Zackrissona. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Kristopher Da Graca 15′ (samob.) 32′
66′ 90′ Hampus Zackrisson
Victor Wernersson
Robin Tranberg
Hosam Aiesh65′
Gustaf Norlin
Tobias Sana  45′
41′ 71′ Albert Ejupi
Nzuzi Toko Bundebele
82′ Daniel Krezic
Alhassan Yusuf21′
Joakim Lindner
Sargon Abraham 82′
46′ Albin Winbo
Robin Söder82′
27′ 71′ Alibek Aliev
Patrik Karlsson-Lagemyr  86′
August Strömberg
Tom Amos
90′ Adama Fofana
Emil Holm32′
82′ Jesper Modig
Jesper Tolinsson26′
71′ Keanin Ayer
Amin Affane
46′ 71′ Luke Le Roux
Noah Alexandersson82′
Tashreeq Matthews
Alexander Farnerud82′
71′ Sebastian Nanasi
Adil Titi

Drużyna Goeteborga była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Varbergsu BoIS FC, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Goeteborga wymienił czterech graczy.