Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan: Östersunds FK - IK Sirius Fotboll 0-2 (0-0)

W meczu 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 18 czerwca, drużyna Östersunds przegrała z IK Sirius 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Jämtkraft Arena.

A. Björnström 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Östersunds wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Po pół godzinie gry kartkę dostał Rewan Amin z Östersunds.

Wysiłki podejmowane przez drużynę IK Sirius w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Elias Andersson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Axel Björnström.

W 57. minucie Isak Ssewankambo zastąpił Ronalda Ddungu. Między 57. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy IK Sirius: Stefano Vecchia, Elias Andersson, Yukiya Sugita, Mohammed Saeid, na ich miejsce weszli: Joakim Persson, Nahom Girmai, Laorent Shabani, Niklas Thor. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ludviga Fritzsona, Samuela Mensaha zajęli: Charlie Colkett, Simon Kroon. Trener Östersunds postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Blaira Turgotta i na pole gry wprowadził napastnika Nebiyou Perrego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedenastka Östersunds ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Axel Björnström. Przy strzeleniu gola pomagał Laorent Shabani.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Simonowi Kroonowi z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Tim Björkström
57′ Samuel Mensah
Axel Björnström  85′
Noah Sonko-Sundberg
Hjalmar Ekdal
57′ Isak Ssewankambo
Daniel Jarl
Marco Weymans
Karl Larson
Felix Hörberg
Mohammed Saeid81′
57′ Ludvig Fritzson
Elias Andersson  52′ 62′
81′ Blair Turgott
Adam Hellborg
32′ Rewan Amin
Yukiya Sugita71′
Jordan Attah Kadiri
Stefano Vecchia62′
Andrew Mills
Jonathan Viscosi
57′ Ronald Brian Ddungu Mukiibi
Kebba Ceesay
Thomas Poppler-Isherwood
Nahom Girmai Netabay62′
Henrik Bellman
Laorent Shabani71′
57′ Charlie Colkett
Niklas Thor81′
57′ 90′ Simon Kroon
Kennedy Igboananike
81′ Nebiyou Perry
Joakim Persson62′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Östersunds pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.