Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan: Elfsborg Boras - Hammarby Sztokholm 2-2 (1-0)

W pojedynku 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 17 czerwca, zespół Elfsborg zremisował z Hammarby 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Borås Arena w Boråsie.

A. Kačaniklić 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 starć jedenastka Hammarby wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Tim Söderström z Hammarby. Była to 11. minuta pojedynku.

W 43. minucie za Richarda Magyara wszedł David Fällman.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Elfsborg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Rasmus Alm. Asystę przy golu zaliczył Simon Olsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Elfsborg.

Trener Hammarby postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Abdula Khalilego i na pole gry wprowadził napastnika Gustava Ludwigsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Trzeba było trochę poczekać, aby Paulinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hammarby, zdobywając bramkę w 66. minucie spotkania. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze Elfsborg: Marokhy Ndione, Samuel Holmen, a na ich miejsce weszli Rasmus Alm, Frederik Holst.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 71. minucie spotkania, gdy Alexander Kačaniklić strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Gustav Ludwigson.

W 78. minucie w drużynie Elfsborg doszło do zmiany. Deniz Hümmet wszedł za Roberta Gojaniego.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Per Frick. Bramka padła po podaniu Simona Stranda.

W 88. minucie w zespole Hammarby doszło do zmiany. Imad Khalili wszedł za Muamera Tankovica. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

David Ousted
71′ Frederik Holst
Jeppe Andersen
 45′ 71′ Rasmus Alm
Darijan Bojanic
78′ Robert Gojani
Abdul Rahman Khalili64′
Simon Olsson
Tim Söderström11′ 64′
 84′ Per Frick
David Fällman43′
71′ Samuel Holmen
Imad Khalili88′
Jacob Ondrejka
Vladimir Rodić64′
78′ Deniz Hümmet
Paulo José de Oliveira46′  66′
71′ Marokhy Ndione
Gustav Ludwigson64′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Hammarby przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Hammarby dokonała pięciu zmian.