Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - Örebro SF 1-2 (1-1)

W pojedynku 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 17 czerwca, zespół Djurgardens przegrał z Örebro 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Tele2 Arena w Sztokholmu.

R. Book 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 starcia drużyna Djurgardens wygrała 26 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Djurgardens próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Fredrik Ulvestad z jedenastki gospodarzy. Była to 32. minuta pojedynku.

W tym czasie to zawodnicy Djurgardens otworzyli wynik. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Emir Kujović. Asystę przy golu zanotował Nicklas Bärkroth.

Zespół Örebro nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Nahir Besara. Asystę zaliczył Kevin Wright.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Johanowi Mårtenssonowi z Örebro. W 61. minucie Emir Kujović został zmieniony przez Oscara Petterssona.

W 62. minucie Nicklas Bärkroth został zmieniony przez Jonathana Ringa, a za Karl Holmberga wszedł na boisko Astrit Ajdarević, co miało wzmocnić drużynę Djurgardens. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jake'a Larssona na Davida Segera. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Örebro: Davidowi Segerowi w 79. i Nahir Besarze w 81. minucie. W tej samej minucie trener Djurgardens postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Harisa Radetinaca wszedł Erik Johansson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Trener Örebro postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Nahira Besarę i na pole gry wprowadził napastnika Agona Mehmetiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie Robin Book dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Davida Segera.

W 90. minucie w drużynie Örebro doszło do zmiany. Benjamin Hjertstrand wszedł za Robina Booka. W doliczonej drugiej minucie starcia arbiter ukarał kartką Erika Björndahla, piłkarza Örebro. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Nahir Besara  39′ 81′ 84′
81′ Haris Radetinac
Simon Amin
32′ Fredrik Ulvestad
Robin Book  89′ 90′
 35′ 61′ Emir Kujović
Jake Larsson65′
62′ Nicklas Bärkroth
Johan Mårtensson59′
71′ Karl Holmberg
Erik Björndahl90′
Per Kristian Worre Bråtveit
Gustav Leijon
81′ Erik Johansson
Arvid Brorsson
Carl Elliot Leifson Käck
Benjamin Hjertstrand90′
71′ Astrit Ajdarević
Dennis Collander
62′ Jonathan Ring
David Seger65′ 79′
Kevin Walker
Jack Daniel Kalichi Lahne
61′ Oscar Pettersson
Agon Mehmeti84′

Przewaga jedenastki Djurgardens w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Djurgardens, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedenastka Djurgardens w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.