Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - IFK Norrköping 1-4 (0-4)

17 czerwca na Friends Arena w Solnej odbyło się starcie 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Norrköpinga. Mecz zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 4-1.

L. Gerson 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań jedenastka Fotboll wygrała 23 razy i zanotowała 11 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Norrköpinga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie bramkę zdobył Simon Thern. Asystę przy golu zanotował Sead Haksabanovic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norrköpinga w dziewiątej minucie spotkania, gdy Henrik Castegren zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Rasmus Lauritsen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Daniel Granli z jedenastki gospodarzy. Była to 14. minuta spotkania.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Rasmus Lauritsen. Bramka padła po podaniu Jonathana Leviego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 32. minucie spotkania, gdy Lars Gerson strzelił z rzutu karnego czwartego gola. W 39. minucie Enoch Adu został zastąpiony przez Ebenezera Oforiego.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Norrköpinga: Christoffer Nyman, Andreas Blomqvist, Henrik Castegren, Sead Haksabanovic, Carl Björk, na ich miejsce weszli: Ísak Jóhannesson, Carl Björk, Christopher Telo, Maic Sema, Ishaq Abdulrazak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toma Strannegarda, Jasira Asaniego, Daniela Granlego, Karola Metsa zajęli: Kolbeinn Sigthorsson, Paulos Abraham, Stefan Silva, Per Karlsson. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Norrköping: Larsowi Gersonowi w 61. i Seadowi Haksabanovicowi w 84. minucie.

Mimo że jedenastka Fotboll nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 113 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 89. minucie wynik ustalił Henok Goitom. Przy zdobyciu bramki asystował Paulos Abraham.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Isak Pettersson
14′ 68′ Daniel Fredrik Granli
Henrik Castegren  9′ 78′
75′ Karol Mets
Filip Dagerstål
Robin Tihi
Lars Christian Krogh Gerson  32′ (k.) 61′
46′ Tom Strannegard
Rasmus Lauritsen  29′
Saku Tuomas Severi Ylätupa
Jonathan Levi
39′ Enoch Kofi Adu
Sead Haksabanovic84′ 87′
46′ Jasir Asani
Andreas Blomqvist62′
Bilal Hussein
Eric Anders Smith
Sebastian Larsson
Simon Thern  5′
 88′ Henok Goitom
Christoffer Nyman62′
Budimir Janošević
Vladimir Sudar
75′ Per Karlsson
Christopher Telo78′
George Felix Michel Melki
Ishaq Abdulrazak86′
39′ Ebenezer Ofori
Ísak Bergmann Jóhannesson62′
46′ Paulos Abraham
Manasse Kusu
46′ Kolbeinn Sigthorsson
Carl Björk62′ 86′
68′ Stefan Silva
Maic Sema87′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Norrköpinga przyznał dwie.