Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan: Örebro SF - Malmö FF 3-2 (2-1)

10 września na Behrn Arena odbyło się spotkanie 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Örebro i Malmö. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Örebro 3-2.

A. Nalic 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 meczów zespół Malmö wygrał 26 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w drużynie Örebro doszło do zmiany. David Seger wszedł za Martina Broberga.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się David Seger. Asystę zaliczył Deniz Hümmet.

Piłkarze Malmö otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 14. minucie Jo Inge Berget wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Søren Krukow.

W 21. minucie Anders Christiansen został zmieniony przez Erdala Rakipa.

Piłkarze Örebro szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 23. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zespołu gospodarzy zdobył Nahir Besara. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Michael Almebäck z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nahir Besara z Örebro. Niedługo później trener Malmö postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Adi Nalic, a murawę opuścił Ola Toivonen. Adi Nalic spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie w jedenastce Malmö doszło do zmiany. Amin Sarr wszedł za Sørena Krukowa. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jo Inge Bergeta z Malmö, a w 79. minucie Eddiego Granlunda z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Örebro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Almebäcka. Na boisko wszedł Benjamin Hjertstrand, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 84. minucie arbiter przyznał kartkę Kevinowi Wrightowi z Örebro. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Rasmus Karjalainen, Simon Amin, a na ich miejsce weszli Deniz Hümmet, Johan Mårtensson.

Trzeba było trochę poczekać, aby Adi Nalic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Jo Inge Berget.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Marko Johansson
43′ 81′ Michael Almebäck
Anel Ahmedhodzic
79′ Eddie Albin Alexander Granlund
Jonas Knudsen
Andreas Skovgaard
Eric Larsson
84′ Kevin Wright
Lasse Nielsen
 23′, 48′ (k.) Nahir Besara
Anders Christiansen21′
8′ Martin Broberg
Søren Krukow Rieks67′
Nordin Gerzić
Oscar Lewicki
Jake Larsson
Ola Toivonen67′
86′ Johan Mårtensson
Isaac Kiese Thelin
86′ Deniz Hümmet
Jo Inge Berget  14′ 74′
Jake McGuire
Johan Dahlin
Hussein Ali
Behrang Safari
81′ Benjamin Hjertstrand
Amel Mujanic
86′ Simon Amin
Adi Nalic67′  90′
8′  9′ David Seger
Erdal Rakip21′
Erik Björndahl
Marcus Antonsson
86′ Rasmus Ilmari Karjalainen
Amin Sarr67′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Malmö przyznał jedną.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Malmö wykorzystała wszystkie zmiany.