Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan: Kalmar FF - Örebro SF 1-1 (0-0)

12 sierpnia na Guldfågeln Arena odbył się mecz 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Kalmara i Örebro. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 4 274 widzów.

19. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-08-12 19:00 | Stadion: Guldfågeln Arena | Widzów: 4274 | Arbiter: P. Eriksson
Kalmar FF
Örebro SF
1
1
V. Elm 80'
C. Strandberg 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań drużyna Örebro wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz trzy remisy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie Samuel Adrian został zastąpiony przez Hermana Hallberga.

Trener Örebro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Simona Amina. Na boisko wszedł Yaser Kasim, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Henrikowi Löfkvistowi z zespołu gospodarzy.

W 66. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Örebro. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Broberga z Örebro, a w 75. minucie Yorka Rafala z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Örebro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 76. minucie Carlos Strandberg dał prowadzenie swojej jedenastce z karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Viktor Elm.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Eddie Albin Alexander Granlund
 80′ Viktor Elm
Martin Olof Lorentzson
64′ Henrik Löfkvist
Kevin Wright
54′ Emin Nouri
Jake Larsson
75′ York Rafael
Martin Broberg72′
24′ Samuel Adrian
Simon Amin63′
Romário Pereira Sipião
Nordin Gerzić
63′ Nils Fröling
Filip Rogic85′
Måns Söderqvist
Carlos Strandberg  76′ (k.) 66′ (k.) 84′
Viktor Noring
Mathias Karlsson
54′ Jesper Manns
Daniel Björnkvist
Rafael Gimenes da Silva
Arvid Brorsson
24′ Herman Hallberg
Johan Bertilsson85′
63′ Alexander Jakobsen
Yaser Kasim63′
Isak Magnusson
Agon Mehmeti84′
Emaxwell Souza de Lima
Viktor Prodell

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Drużyna Örebro zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Örebro wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.