Reklama

Reklama

Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan: IFK Norrköping - Östersunds FK 2-2 (1-0)

W starciu 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 10 września, drużyna Norrköpinga zremisowała z Östersunds 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Östgötaporten.

W  starciu 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 10 września, drużyna Norrköpinga zremisowała  z Östersunds  2-2 (1-0). Mecz odbył się na Östgötaporten.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Norrköpinga wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie arbiter przyznał kartkę Kalpiemu Ouattarze z Östersunds.

W 22. minucie Christopher Telo zastąpił Rasmusa Lauritsena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norrköpinga w 34. minucie spotkania, gdy Jonathan Levi zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ísak Jóhannesson.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Norrköpinga.

Drugą połowę drużyna Norrköpinga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Henrika Castegrena wszedł Sead Haksabanovic.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Norrköpinga, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Christoffer Nyman. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Alexander Fransson.

Po chwili trener Norrköpinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Andreas Blomqvist, a murawę opuścił Eric Smith. W 63. minucie w drużynie Östersunds doszło do zmiany. Ronald Ddungu wszedł za Kalpiego Ouattarę. W tej samej minucie trener Östersunds postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Henrika Bellmana. Na boisko wszedł Jerrell Sellars, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Östersunds za Francisa Baptiste'a wszedł Ahmed Awad, a w zespole Norrköpinga Jonathan Levi zmienił Linusa Halleniusa. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Simon Thern z jedenastki gospodarzy. Była to 69. minuta spotkania.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie bramkę kontaktową zdobył Blair Turgott. Przy strzeleniu gola asystował Ahmed Awad.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Thomas Poppler-Isherwood. Bramka padła po podaniu Nebiyou Perrego.

W 82. minucie w jedenastce Norrköpinga doszło do zmiany. Maic Sema wszedł za Alexandra Franssona. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Norrköpinga dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Östersunds będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Helsingborgs IF. Tego samego dnia BK Häcken zagra z zespołem Norrköpinga na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama