Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan: BK Häcken - Djurgardens Sztokholm 0-2 (0-1)

28 października na Bravida Arena w Göteborgu odbyło się starcie 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Djurgardens. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Djurgardens 2-0.

F. Ulvestad 71'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków jedenastka Djurgardens wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Djurgardens w ósmej minucie spotkania, gdy Haris Radetinac zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Carl Leifson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Djurgardens.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Carlowi Leifsonowi, zawodnikowi Djurgardens. Po chwili trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Emir Kujović, a murawę opuścił Karl Holmberg.

W tej samej minucie za Nicklasa Bärkrotha wszedł Jonathan Ring. W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Gustavowi Berggrenowi z Häcken.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Djurgardens w 71. minucie spotkania, gdy Fredrik Ulvestad strzelił z karnego drugiego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Kibice Häcken nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alego Youssefa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rasmus Lindgren. W 72. minucie Adam Andersson został zmieniony przez Oskara Sverrissona, a za Patrika Wålemarka wszedł na boisko Viktor Lundberg, co miało wzmocnić drużynę Häcken. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnusa Erikssona na Erika Johanssona. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Magnusowi Erikssonowi z jedenastki gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Jonathan Augustinsson
72′ Adam Andersson
Carl Elliot Leifson Käck53′
69′ Gustav Berggren
Haris Radetinac  8′
72′ Patrik Wålemark
Fredrik Ulvestad  71′ (k.)
Ahmed Yasin
Nicklas Bärkroth63′
72′ Rasmus Lindgren
Jonathan Ring63′
72′ Oskar Sverrisson
Kevin Walker
Kevin Yakob
Edward Chilufya
72′ Ali Youssef
Emir Kujović63′
72′ Viktor Lundberg
Mattias Mitku

Zespół Häcken miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Häcken otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.