Liga szwedzka - 18. kolejka Allsvenskan: Mjällby AIF - IFK Goeteborg 1-1 (0-1)

W starciu 18. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 30 sierpnia, jedenastka Mjällby zremisowała z Goeteborgiem 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Strandvallen w Sölvesborg.

P. Karlsson-Lagemyr 25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Goeteborga wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie za Sebastiana Erikssona wszedł Victor Wernersson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Goeteborga w 25. minucie spotkania, gdy Patrik Karlsson-Lagemyr zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Jakob Johansson.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Jallowa z Goeteborga, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Davida Löfquista z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goeteborga.

Trener Mjällby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Viktor Gustafsson, a murawę opuścił Jacob Bergström. Drugą połowę jedenastka Mjällby rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Batanera, Jonathana Tamimiego weszli Jesper Gustavsson, Kadir Hodzic.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Patrikowi Karlssonowi-Lagemyrowi z drużyny gości. W 57. minucie wynik ustalił z karnego David Löfquist. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kristophera Da Gracę z Goeteborga, a w 70. minucie Kadira Hodzica z drużyny przeciwnej.

W 71. minucie karnego dla Goeteborg nie wykorzystał Tobias Sana strzelając obok bramki. W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Mosesowi Ogbu, piłkarzowi gospodarzy. Kibice Goeteborga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandra Farneruda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jakob Johansson.

W 79. minucie David Löfquist został zmieniony przez Mamuda Moro, co miało wzmocnić zespół Mjällby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Karlssona-Lagemyra na Sargona Abrahama. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maksa Watsona z Mjällby, a w 88. minucie Augusta Erlingmarka z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Kristopher Da Graca60′
46′ Jonathan Tamimi
Alexander Jallow39′
87′ Max Watson
Pontus Wernbloom
46′ David Batanero Puigbò
Tobias Sana 71′ (k.)
 57′ (k.) 45′ 79′ David Löfquist
Sebastian Eriksson10′
Joel Nilsson
August Erlingmark88′
Besard Sabovic
Jakob Johansson78′
46′ Jacob Bergström
Alhassan Yusuf
72′ Moses Ogbu
Patrik Karlsson-Lagemyr  25′ 56′ 83′
Noel Törnqvist
Tom Amos
46′ 70′ Kadir Hodzic
Jesper Tolinsson
46′ Viktor Gustafsson
Victor Wernersson10′
46′ Jesper Gustavsson
Hosam Aiesh
Adam Petersson
Alexander Farnerud78′
79′ Mamudo Moro
Sargon Abraham 83′
Taylor Silverholt
Christian Kouakou

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Goeteborga wykorzystała wszystkie zmiany.