Liga szwedzka - 18. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - Helsingborgs IF 1-1 (1-0)

3 sierpnia na Falcon Alkoholfri Arena odbyło się spotkanie 18. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Falkenbergs i Helsingborgs. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 093 widzów.

18. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-08-03 18:00 | Stadion: Falcon Alkoholfri Arena | Widzów: 4093 | Arbiter: G. Maqedonci
Falkenbergs FF
Helsingborgs IF
1
1
J. Chibuike 14'
K. Benyu 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Helsingborgs wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Falkenbergs nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył John Chibuike. Bramka padła po podaniu Pera Karlssona.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Falkenbergs.

Na drugą połowę zespół Falkenbergs wyszedł w zmienionym składzie, za Mahmuta Özena wszedł Tobias Englund.

Zawodnicy Helsingborgs w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie Kundai Benyu wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andreas Landgren.

Jedyną kartkę w meczu dostał Mohammed Abubakari z Helsingborgs. Była to 62. minuta pojedynku. W 76. minucie Kirill Pogrebnyak został zastąpiony przez Dominica Chattę. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Helsingborgs doszło do zmiany. Alexander Farnerud wszedł za Mohammeda Abubakariego.

Trener Falkenbergs postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Christoffera Carlssona i na pole gry wprowadził napastnika Ediego Sylisufaja, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Filip Sjöberg, Armin Gigovic, a na ich miejsce weszli Wanderson, Kundai Benyu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Markus Holgersson
46′ Mahmut Özen
Fredrik Liverstam
John Björkengren
Mohammed Abubakari62′ 79′
85′ Christoffer Carlsson
Kundai Benyu  53′ 89′
Robin Östlind
Andreas Landgren
Kalle Söderström
Max Svensson
76′ Kirill Pogrebnyak
Alhaji Gero
 14′ John Chibuike
Francisco Wanderson do Carmo Carneiro89′
Johan Brattberg
Alexander Nilsson
46′ Tobias Englund
Anders Degn Randrup
Ludvig Johansson
Charlie Weberg
76′ Dominic Chatto Bashir Jamilu
Alexander Farnerud79′
Mergim Laci
Armin Gigovic89′
Nsima Peter
David Katz Boysen
85′ Edi Sylisufaj
Filip Sjöberg89′

Przewaga zespołu Helsingborgs w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Falkenbergs żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.