Liga szwedzka - 18. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - IFK Norrköping 0-2 (0-1)

25 czerwca na Friends Arena w Solnej odbyło się spotkanie 18. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Norrköpinga. Mecz zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 2-0. Na stadionie stawiło się 18 091 widzów.

C. Nyman 44',63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 starć zespół Fotboll wygrał 23 razy i zanotował 10 porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Guðmundurowi Thórarinssonowi z Norrköpinga. Była to 24. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Norrköpinga w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Christoffer Nyman. W zdobyciu bramki pomógł Lars Gerson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Norrköpinga.

W 55. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Panajotis Dimitriadis osłabiając tym samym zespół Fotboll. Po godzinie gry żółtą kartkę otrzymał Anton Salétros z drużyny gospodarzy.

W 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Christoffer Nyman z Norrköpinga. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Lars Gerson.

W 64. minucie za Antona Salétrosa wszedł Jack Lahne. W 70. minucie żółtą kartkę dostał Lars Gerson, piłkarz gości. Trener Norrköpinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Seada Haksabanovica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jordan Larsson.

Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Fotboll: Enoch Adu, Sebastian Larsson, na ich miejsce weszli: Bilal Hussein, Saku Ylätupa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karl Holmberga, Iana Smitha zajęli: Andreas Blomqvist, Henrik Castegren. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu żółtą kartką został ukarany Jack Lahne, zawodnik Fotboll. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Kasper Larsen
77′ Enoch Kofi Adu
Rasmus Lauritsen
55′ Panajotis Dimitriadis
Ian Rey Smith Quiros88′
77′ Sebastian Larsson
Guðmundur Thórarinsson24′
61′ 64′ Anton Salétros
Henrik Castegren88′
77′ Bilal Hussein
Johannes Vall
Heradi Rashidi
Andreas Blomqvist80′
77′ Saku Tuomas Severi Ylätupa
Sead Haksabanovic72′
64′ 81′ Jack Daniel Kalichi Lahne
Manasse Kusu

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.