Liga szwedzka - 18. kolejka Allsvenskan: AIK Fotboll - BK Häcken 0-1 (0-0)

W pojedynku 18. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 30 sierpnia, zespół Fotboll przegrał z Häcken 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Friends Arena w Solnej.

D. Irandust 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka Fotboll wygrała aż 23 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie arbiter pokazał kartkę Filipowi Rogicowi, piłkarzowi gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Daleho Irandust wywołał eksplozję radości wśród kibiców Häcken , zdobywając bramkę w 57. minucie starcia. Asystę zanotował Jasse Tuominen.

W 58. minucie kartkę obejrzał Sebastian Larsson z Fotboll. W 62. minucie Robert Lundström został zastąpiony przez Carla Lustiga. W następstwie utraty bramki trener Fotboll postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Filipa Rogica i na pole gry wprowadził napastnika Paulosa Abrahama, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sotiriosa Papagiannopoulosa z Fotboll, a w 69. minucie Elohora Ekpolę z drużyny przeciwnej. W 76. minucie w zespole Fotboll doszło do zmiany. Bilal Hussein wszedł za Pera Karlssona. Chwilę później trener Häcken postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Leo Bengtssona wszedł Gustav Berggren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Häcken utrzymać prowadzenie.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Enoch Adu z drużyny gospodarzy.

Elohor Godswill Ekpolo69′
76′ Per Karlsson
Rasmus Lindgren
62′ Robert Lundström
Joona Toivio
Karol Mets
Leonard Zuta
65′ Sotirios Papagiannopoulos
Jasse Tuominen78′
86′ Enoch Kofi Adu
Leo Bengtsson78′
58′ Sebastian Larsson
Alexander Faltsetas87′
22′ 62′ Filip Rogic
Gustav Berggren78′
62′ Carl Mikael Lustig
Tobias Carlsson
Panajotis Dimitriadis
Johan Hammar78′
76′ Bilal Hussein
Adam Andersson87′
Heradi Rashidi
Patrik Wålemark87′
62′ Paulos Abraham
Viktor Lundberg78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Fotboll, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Häcken w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.