Liga szwedzka - 17. kolejka Allsvenskan: IK Sirius Fotboll - AIK Fotboll 0-2 (0-0)

27 lipca na Studenternas IP w Uppsali odbył się mecz 17. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami IK Sirius i Fotboll. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fotboll 2-0. Pojedynek obejrzało 6 132 widzów.

17. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-07-27 16:00 | Stadion: Studenternas IP | Widzów: 6132 | Arbiter: P. Eriksson
IK Sirius Fotboll
AIK Fotboll
0
2
C. Obasi 54'
H. Goitom 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Fotboll wygrał aż siedem razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach jedenastka IK Sirius próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Fotboll w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Chinedu Obasi. Bramka padła po podaniu Bilala Husseina.

W 57. minucie Kolbeinn Sigthorsson został zmieniony przez Henoka Goitoma.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fotboll w 65. minucie spotkania, gdy Henok Goitom zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Robert Lundström.

W 67. minucie Felix Michel został zmieniony przez Sebastiana Larssona, co miało wzmocnić drużynę Fotboll. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonasa Lindberga na Mohammeda Saeida. Po chwili trener IK Sirius postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł John Junior, a murawę opuścił Karl Larson. W 80. minucie arbiter ukarał kartką Eliasa Anderssona, zawodnika gospodarzy.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole IK Sirius doszło do zmiany. Christer Gustafsson wszedł za Sam Lundholma. A trener Fotboll wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Antona Salétrosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Chinedu Obasi. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Mohammedowi Saeidowi z jedenastki gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Robert Lundström
76′ Karl Larson
Karol Mets
Henry Offia
George Felix Michel Melki67′
80′ Elias Andersson
Enoch Kofi Adu
81′ Sam Lundholm
Panajotis Dimitriadis
Niklas Thor
Bilal Hussein
Philip Haglund
Chinedu Obasi Ogbuke  54′ 85′
69′ Jonas Lindberg
Sebastian Larsson67′
81′ Christer Gustafsson
Heradi Rashidi
76′ John Junior Igbarumah
Anton Salétros85′
69′ 90′ Mohammed Saeid
Saku Tuomas Severi Ylätupa
David Mahjob Wallentinsson
Henok Goitom57′  65′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Fotboll żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.