Liga szwedzka - 16. kolejka Allsvenskan: Örebro SF - Djurgardens Sztokholm 0-3 (0-1)

W meczu 16. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Örebro przegrał z Djurgardens 0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Behrn Arena.

E. Chilufya 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania jedenastka Djurgardens wygrała 26 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół Djurgardens zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Örebro była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens w 45. minucie spotkania, gdy Emmanuel Banda zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Aslak Fonn.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Djurgardens.

Na drugą połowę jedenastka Djurgardens wyszła w zmienionym składzie, za Jonathana Augustinssona wszedł Carl Leifson. W 58. minucie Dennis Collander został zmieniony przez Benjamina Hjertstranda.

Trener Örebro postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Davida Segera i na pole gry wprowadził napastnika Agona Mehmetiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 59. minucie Robin Book został zmieniony przez Martina Broberga, co miało wzmocnić zespół Örebro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacoba Une'a-Larssona na Erika Johanssona oraz Jonathana Ringa na Nicklasa Bärkrotha. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Agonowi Mehmetiemu, piłkarzowi Örebro.

Trener Djurgardens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emira Kujovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Karl Holmberg. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 75. minucie sędzia przyznał kartkę Carlowi Leifsonowi z jedenastki gości. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Djurgardens doszło do zmiany. Edward Chilufya wszedł za Emmanuela Bandę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Djurgardens, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wynik na 0-2 podwyższył Nicklas Bärkroth.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Örebro doszło do zmiany. Hussein Ali wszedł za Eddiego Granlunda.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik ustalił Edward Chilufya. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicklas Bärkroth.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w zespole Örebro doszło do zmiany. Niclas Bergmark wszedł za Nordina Gerzicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jonathan Augustinsson46′
87′ Eddie Albin Alexander Granlund
Curtis Edwards
59′ Robin Book
Jesper Karlström
58′ Dennis Collander
Haris Radetinac
90′ Nordin Gerzić
Jonathan Ring67′
58′ David Seger
Karl Holmberg74′
Jake McGuire
Tommy Vaiho
87′ Hussein Ali
Erik Johansson67′
90′ Niclas Bergmark
Carl Elliot Leifson Käck46′ 75′
Daniel Björkman
Kevin Walker
58′ Benjamin Hjertstrand
Nicklas Bärkroth67′  83′
59′ Martin Broberg
Edward Chilufya80′  90′
58′ 60′ Agon Mehmeti
Emir Kujović74′

Drużyna Djurgardens zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.