Liga szwedzka - 16. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - IK Sirius Fotboll 1-1 (1-1)

W meczu 16. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 21 lipca, zespół Malmö zremisował z IK Sirius 1-1 (1-1). Mecz na Swedbank Stadion obejrzało 17 474 widzów.

P. Haglund 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Malmö wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Philip Haglund wywołał eksplozję radości wśród kibiców IK Sirius , zdobywając bramkę w 26. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Elias Andersson.

W 32. minucie Erdal Rakip zastąpił Romaina Galla.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Anders Christiansen. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Markus Rosenberg.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Malmö postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Erica Larssona i na pole gry wprowadził napastnika Jo Inge Bergeta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Malmö: Guillermowi Molinsowi w 78. minucie i Lasse Nielsenowi w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Tim Björkström
46′ Franz Brorsson
Axel Björnström
Jonas Knudsen
Kebba Ceesay
76′ Eric Larsson
Karl Larson
Fouad Bachirou
Sam Lundholm
 38′ Anders Christiansen
Henry Offia57′
Søren Krukow Rieks
Elias Andersson76′
32′ Erdal Rakip
Ian Sirelius46′
78′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Niklas Thor
Markus Rosenberg
Philip Haglund  26′
Dušan Melichárek
John Alvbage
46′ 90′ Lasse Nielsen
Daniel Jarl46′
Behrang Safari
Isak Bråholm
32′ Romain Gall
Christer Gustafsson76′
Bonke Innocent
John Junior Igbarumah57′
Marcus Antonsson
Mohammed Saeid
76′ Jo Inge Berget
Jonas Lindberg

Przewaga drużyny Malmö w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników IK Sirius żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.